یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 972785
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۴۴

فقر شدید در آمریکا طی سال ۲۰۱۶ بدتر شد

انتشار یک مطالعه نشان داد که فقر شدید در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بدتر شده است و حالا نیمی از افراد فقیر را شامل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شین‌هوا، انتشار یک مطالعه نشان داد که فقر شدید در سال ۲۰۱۶ در آمریکا بدتر شده است و حالا نیمی از افراد فقیر را شامل می‌شود.
طبق گفته یکی از تحلیل‌گران مرکز تحقیقاتی پیو، فقر شدید که به افرادی اطلاق می‌شود که درآمد آنها کمتر از نصف سطح فقر است، 45/6 درصد از کل جمعیت فقیر آمریکا را تشکیل می‌دهد و این بیشترین درصد در ۲۰ سال اخیر است.اداره سرشماری آمریکا اعلام کرد که در سال ۱۹۹۶ نرخ فقر شدید 39/5 درصد بوده است.طبق اعلام اداره سرشماری آمریکا سطح فقر در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۲ هزار دلار در سال برای خانواده‌های تک نفره، و ۲۵ هزار دلار در سال برای خانواده‌های ۴ نفره تعیین شده بود.
میانگین درآمد خانوارها برای تمام خانوار، در سال ۲۰۱۶ برابر با 59 هزار و 39 دلار و برای خانواده‌ها برابر با 75 هزار و۶۲ دلار در سال بود.
تحلیل‌ها همچنین نشان داد نه تنها درصد افرادی که در فقر شدید به سر می‌برند به طور مداوم افزایش یافته است بلکه افرادی که در بدترین شرایط قرار دارند هر روز درآمدشان از سطح فقر فاصله بیشتری می‌گیرد.
میانگین تفاوت درآمد برای افرادی که در فقر شدید قرار دارند با افرادی که در زیر سطح فقر هستند از ۹۵۰۹ دلار در سال ۲۰۰۰ به 10 هزار و ۵۰۵ دلار در سال ۲۰۱۶ افزایش یافته است.
این گرایش‌ها با بیشتر شدن نرخ کلی فقر در سال گذشته همراه بوده است. نرخ فقر در سال ۲۰۱۶ برابر با 12/7 درصد شد که به میزان پیش از رکود سال ۲۰۰۷ که برابر با 12/5 درصد بود نزدیک است.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۳,۹۷۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۱,۲۲۸ مورد