یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 957134
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ۲۰:۴۶

مشارکت موثر در استقبال از مهر


گالیا توانگر
میزها و نیمکت ها،صندلی ها،دیوارها همگی از خواب تابستانی بیدار شده‌اند و منتظرند که دست‌هایی غبار چهره شان را پاک کند تا برای لبخند زدن به گل‌های باغ تعلیم و تربیت آماده و مهیا شوند.
طرح آماده سازی مدارس تحت عنوان «پروژه مهر» چند سالی است که مطرح شده و به اجرا در آمده است.
کارشناسان اهل فن متذکر می‌شوند که یکی از اهداف اصلی و مهم این طرح مشارکت مردمی در کنار هماهنگی‌های بین سازمانی برای بهبود کیفیت فضای آموزشی است.
در دسته بندی کیفی مدارس برخی از مدرسه‌ها در ردیف مدارس مهم، مورد توجه قرار دارند که البته باید برایشان سهم بیشتری از تلاش‌هایی را در نظر گرفت که درون طرح آماده سازی مدارس برای اول مهر «پروژه مهر» به اجرا در می‌آیند.
در طرح آماده سازی مدارس دو گونه ساماندهی در اولویت است:اول ساماندهی فضای آموزشی و دوم ساماندهی نیروی انسانی در مدارس. مورد دوم به این معناست که هر نیرو با توجه به تخصص و ظرفیت‌های علمی خود در بهترین جایگاه کادر مدرسه قرار بگیرد. برای محقق شدن این مهم معمولا جلساتی در مدرسه با حضور مدیر، معاونین و فرهنگیان برگزار می‌گردد. یکی از نتایج این جلسات مستمر این بوده که نقش معاونین مدرسه در پیشبرد اهداف تحصیلی و تربیتی مدرسه نه تنها کمتر از مدیران نیست،بلکه برخی اوقات نقش تاثیرگذارتری نیز دارند،چون از یک طرف با کادر اداری مدرسه و معلمین در ارتباط تنگاتنگ هستند و از طرف دیگر با دانش‌آموزان ارتباط رودررویی دارند. بنابراین یکی از مهم‌ترین اهداف ساماندهی در مدارس این است که از معاون تا کتابدار،افراد متخصص و متعهد در جایگاه موثر و واقعی خود قرار بگیرند.
به گوشه گوشه حیاط مدرسه که می‌نگری، می‌بینی هر یک از دانش‌آموزان گوشه‌ای از کار را گرفته و در حال زدودن غبار از چهره کلاس درس خود هستند. یکی از دانش‌آموزان در حالی که با دست زنگوله‌های عرق از پیشانی‌اش می‌چیند به گزارشگر کیهان می‌گوید:« آغاز سال تحصیلی یک شروع دوباره است. این آغاز می‌تواند پر از تصمیم‌های کوچک و بزرگ باشد. تصمیم برای اینکه برای درس خواندن برنامه‌ریزی داشته باشیم. تصمیم برای اینکه هر هفته، یک ساعت بنشینیم و با پدر و مادرمان درباره مشکلاتمان حرف بزنیم.حتی حساب و کتاب برای اینکه دوستی‌ها را چگونه بیشتر کنیم و حساب و کتاب برای اینکه چگونه بیشتر به یاد خدا باشیم.»
یکی دیگر از دانش‌آموزان که به همراه پدرش مشغول نقاشی کردن دیوارهاست،برایمان می‌گوید: «ما امروز به مدرسه می‌رویم که دل‌هایمان را رنگ آبی بزنیم، از روی شیشه هایش گرد و خاک نادانی را پاک کنیم و این خانه ارزشمند را صفایی بدهیم. به گل‌ها و سبزه‌ها دستی به نوازش بکشیم و روز تولد مدرسه را جشن بگیریم.»

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۸۷۵ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۵,۳۴۳ مورد