یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 955017
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ۱۶:۳۹

درخواست یک مرجع تقلید از مسلمانان برای قیام علیه جنایات میانمار

مرجع تقلید شیعیان گفت: بودائیان شروع به نسل‌کشی در کشور میانمار کرده‌اند، کشتن و سوزاندن مسلمانان یک مسئله است و فرار آن‌ها به بنگلادش مسئله دیگری است که نباید در برابر آن سکوت کرد. 

به گزارش بی‌باک، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز در جلسه درس خارج که در مسجد اعظم قم برگزار شد، ضمن تبریک سالروز ولادت امام هادی(ع) اظهار داشت: تاریخ ائمه(ع) بسیار آموزنده و مفید است و لازم است به روش، منش و تاریخ آن‌ها توجه داشته باشیم.

وی با اشاره به‌ پیش‌روی بودن عید غدیر گفت: مسئله ولایت، سیاست و امامت بعد از مسئله نبوت بسیار مهم است، در آیه سوره مائده « اوفوا بالعقود» هر کلمه‌ای را شامل می‌شود و اشاره به این مسئله دارد که به عهد و عقود وفا باید کرد.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به آیه 67 سوره مائده گفت: پیامبر اکرم(ص) با توجه به تعصباتی که در میان مردم وجود داشت، امیرالمؤمنین(ع) را به‌عنوان خلیفه معرفی کرده‌اند.

مرجع تقلید شیعیان بابیان اینکه با انتخاب حضرت علی(ع) به امامت سبب مأیوس‌شدن کفار و دشمنان شد، افزود: غدیر دارای عظمت بسیار بالایی است، امام راحل در چند بخش در مورد عید غدیر صحبت کرده‌اند و گفته‌اند که از نظر ظاهر و سیاست اسلامی عظمت غدیر بسیار است.

وی با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار گفت: بودائیان شروع به نسل‌کشی در این کشور کرده‌اند، کشتن و سوزاندن مسلمانان یک مسئله است و فرار آن‌ها به بنگلادش مسئله دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد، مسلمانان وظیفه بسیار حساسی در قبال کشته شدن مسلمانان میانمار دارند و باید سکوت نکرده و قیام کنند.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۹۰۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۵,۳۴۷ مورد