یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 939527
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۵۹

میراث نجفی در بهشت

باید دید فردی که به خاطر مشکلات قلبی و ضعف جسمانی از همراهی با دولت تدبیر و امید سر باز زد، توانایی اداره امور شهر تهران را دارد و می‌تواند برنامه‌هایش را در بهشت با فعالیت شبانه‌روزی خود پیاده کند.


محمد علی نجفی

به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، 29 اردیبهشت بعد از پایان رای‌گیری و با اعلام نتایج نهایی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کشور، خبری به صدر اخبار پیوست که اهمیت آن تنه به تنه با پیروزی لیست‌های انتخاباتی در برخی کلانشهرها رقابت می‌کرد و از آن دست‌کمی هم نداشت؛ خبری بر پایه این پرسش کلیدی که چه کسی جانشین قالیباف شهردار باسابقه و یکی از کاندیداهای جدی انتخابات ریاست‌جمهوری در شهرداری تهران خواهد شد؟

سوالی که لحظه به لحظه اهمیت و حساسیت آن برای افکار عمومی و قشر خاکستری جامعه بیشتر و بیشتر می‌شد و مهم‌تر جلوه می‌کرد، چون برنده انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، لیستی یکدست از جناح مقابل قالیباف بود و اساسا یکی از دلایل شکل‌گیری این لیست، پایان دادن به سلطه رقیب در عرصه انتخاب مهم‌ترین مدیر شهری در کشور بود. تلاش برای در دست گرفتن پستی مهم و کلیدی که پیشتر، یکی از متصدیانش از آن به ریاست‌جمهوری کشورمان پل زده بود؛ گزاره‌ای مهم که موجب شده شهردار تهران جایگاه بسیار مهمی در افکار عمومی کشورمان داشته باشد و حتی از برخی وزرای دولت، مطرح‌تر باشد؛ جایگاهی که منتخبان شورای پنجم در تهران کوشیدند با تدارک سازوکاری ویژه، فرد مناسب برای قرار گرفتن در آن را بیابند، ولی سرانجام اتفاقی رقم زدند که بسیار عجیب و غریب است.

به این صورت که ابتدا فهرستی چند ده نفره برای تصدی این پست مشخص و سپس فهرست‌شان را با حذف برخی گزینه‌ها کوچک‌تر کردند و به بیست و چند تن رساندند و درنهایت با رأی‌گیری مقدماتی، هفت تن را برای انتخاب نهایی برگزیدند تا برنامه‌هایشان برای اداره تهران را تهیه کرده و برای داوری به شورا ارائه دهند.

پیش از برگزاری رای‌گیری برای انتخاب گزینه‌های شهرداری تهران، لابی گسترده‌ای از سوی برخی نزدیکان این دو طیف در میان اعضای شورای پنجم آغاز می‌شود و نتیجه رای‌گیری به‌گونه‌ای رقم می‌خورد که دو عضو کارگزاران سازندگی در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته و محسن مهرعلیزاده به‌عنوان گزینه مورد وثوق خاتمی در رتبه هفتم قرار می‌گیرد.

مقدمه‌ای که به شکل‌گیری دو جلسه طی روزهای پایانی هفته گذشته منجر شد تا طی آن گزینه‌های نهایی تصدی پست شهردار تهران به ارائه برنامه‌هایشان بپردازند و درنهایت به انصراف شماری از کاندیداها و انتخاب محمدعلی نجفی به‌عنوان گزینه نهایی شهردار تهران با رأی منتخبان منجر شد؛ با این ملاحظه که هنوز شورای پنجم رسما آغاز به کار نکرده و این انتخاب چون در صحن شورا و با رعایت قوانین صورت نگرفته، قطعی و غیرقابل تغییر نیست.  در ادامه به حواشی و حوادثی که بعد از انتخابات شورای شهر پنجم برای انتخاب شهردار ایجاد شده اشاره می‌شود.

 مطرح کردن محسن هاشمی به‌عنوان جدی‌ترین گزینه

برخی گمانه‌زنی‌ها پیرامون انتخاب محسن هاشمی‌رفسنجانی برای شهرداری تهران مطرح شد که این قضیه با واکنش‌های زیادی همراه شد. چراکه در صورت انتخاب او به‌عنوان شهردار باید از شورای شهر انصراف دهد و به همین دلیل لیست ٢١نفره امید که همه با رأی مردم به شورا راه یافته‌اند، ٢

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۷۷۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۲,۰۵۹ مورد