یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 939280
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۵۴

اختیار انتخاب سرپرست به وزیر داده شد

تغییرات در آیین‌نامه انتخابات فدراسیون‌های ورزشی

در اصلاحات جدیدی که در آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی صورت گرفته، وزیر ورزش این اختیار را دارد تا سرپرست را انتخاب کند.

همه چیز از استعفای ناطق نوری از ریاست فدراسیون بوکس آغاز شد، موضوعی که انتقاداتی را به آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی وارد کرد. اسفندماه سال گذشته بود که آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی به امضای وزیر ورزش رسید و در اختیار روسای فدراسیون‌ها قرار گرفت، آیین‌نامه‌ای که وقتی به پای اجرا رسید اشکالاتش به گونه‌ای نمایان شد که خیلی‌ها معتقد بودند تضاد آیین‌نامه با اساسنامه فدراسیون‌ها این ابهام را به وجود آورده که وزارت ورزش قوانین خودش را دور می‌زند.
نکاتی در آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی وجود داشت که در زمان استعفای ناطق از فدراسیون بوکس اجرایی نشد و همین موضوع باعث شد تا اصلاحاتی در این آیین‌نامه صورت بگیرد.
یکی از نکات مورد ابهام در آیین‌نامه انتخاباتی که البته در اساسنامه جدید فدراسیون‌های ورزشی نیز لحاظ شده است، این است که سرپرستی امور فدراسیون‌ها بعد از برکناری رئیس فدراسیون، برعهده نایب‌رئیس است.ماده 17 آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی به این موضوع اشاره می‌کند: در صورت فوت، استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون مسئولیت کلیه امور جاری فدراسیون‌ تا انتخاب رئیس جدید برعهده نایب‌رئیس به عنوان سرپرست خواهد بود.ماده‌ای که در زمان استعفای ناطق اجرایی نشد و وزارت ورزش اصلاح این ماده را در دستور کار قرار داد.
براین اساس در صورت استعفا و یا برکناری رئیس فدراسیون، وزیر ورزش این حق را دارد تا سرپرستی را برای فدراسیون در نظر بگیرد. حالا این سرپرست می‌تواند نایب‌رئیس فدراسیون و یا شخص دیگری باشد که این انتخاب به وزیر ورزش بستگی دارد.
تغییر دیگری که در آیین‌نامه صورت گرفته این است که نامزدها لازم نیست برای ثبت‌نام تاییده 5 عضو مجمع را بگیرند.قرار است آیین‌نامه انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی با اصلاحات جدید هفته آینده در اختیار فدراسیون‌ها قرار بگیرد.
همچنین این پیش‌بینی صورت گرفته که در صورت تصویب اساسنامه از سوی هیات دولت، آیین‌نامه جدید انتخاباتی و مطابق با اساسنامه نوشته شود. وزارت ورزش در تلاش است با نوشتن اساسنامه و آیین‌نامه دخالت دولت در امور فدراسیون‌ها را کم کند تا حساسیت مراجع بین‌المللی در خصوص دخالت دولت در امور فدراسیون‌ها، از بین برود.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۷۸۱ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۲,۰۶۱ مورد