یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 939239
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۰۳

جزئیات مصوبه جدید اسقاط خودرو اعلام شد

معاون حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور جزئیات مصوبه جدید اسقاط خودروهای فرسوده را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا احمدی در یک برنامه تلویزیونی درباره جزئیات مصوبه اسقاط خودروهای فرسوده اظهار کرد: تمرکز این مصوبه روی کاهش مصرف سوخت و کاهش آلودگی هواست، به این ترتیب که سعی شده به ازای خودروهایی که مصرف سوخت آنها کمتر است تعداد کمتری خودرو اسقاط شود و در ازای خودروهایی که مصرف سوخت آنها بیشتر است و تاثیر بیشتری در افزایش آلودگی دارند خودروهای بیشتری اسقاط شوند.
وی با اشاره به اینکه در ازای خودروهای وارداتی در سال گذشته 240 هزار خودرو را اسقاط کردیم، ادامه داد: اگر مصوبه جدید اجرایی شود این تعداد به حدود 400 هزار خودرو در سال افزایش می‌یابد.
احمدی افزود: در خودروهای داخلی هم برای تشویق خودروسازان داخلی بر اساس میزان مصرف سوخت از 8 و نیم لیتر به بالا از ابتدای ابلاغ این مصوبه و از هشت لیتر به بالا از ابتدای سال آینده امیدواریم بتوانیم به ازای هر خودرو یک خودرو اسقاط کنیم.
معاون حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: با توجه به مصوبه جدید برای امسال حدود 140 هزار گواهی اسقاط برای خودروسازهای داخل در نظر گرفتیم و 400 هزار گواهی اسقاط هم در ازای خودروهای وارداتی است که در مجموع 540 هزار گواهی اسقاط خودرو است.
احمدی با بیان اینکه در سال حدود 160 هزار خودروی متفرقه اسقاط می‌شوند، افزود: بنابراین امسال در مجموع، 700 هزار گواهی اسقاط خودرو انجام می‌شود یعنی تعداد خودروهای اسقاطی حدود سه برابر افزایش می‌یابد.
پارسال 240 هزار خودرو فرسوده به ازای خودروهای وارداتی از رده خارج شد.
وی با اشاره به اینکه اکنون حدود یک میلیون و  250 هزار خودروی فرسوده داریم که باید اسقاط شوند، گفت: هر سال این رقم افزایش می‌یابد.
برنامه‌ریزی برای اسقاط این تعداد خودرو برای 10 سال بود اما اگر این مصوبه جدید اجرا شود در کمتر از پنج سال می‌توانیم همه خودروهای فرسوده کشور را اسقاط و از رده خارج کنیم.
احمدی با بیان اینکه میزان سن از رده خارج کردن خودرو با توجه به نوع وسایل نقلیه، متفاوت است، گفت: برای خودروی سواری سن 25 سال است.
معاون حمل و نقل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به اینکه موتورسیکلت‌های فرسوده هم باید اسقاط شوند، افزود: با توجه به مصرف بالای موتورسیکلت باید برنامه بلندمدتی تدوین کنیم و مقدمات آن فراهم شده تا بتوانیم آن را به چرخه اسقاط ببریم.
احمدی گفت: بسته جامع ‌و کامل برای اسقاط خودروهای فرسوده و از رده خارج خودروهای عمومی و شخصی و موتورسیکلت در نظر گرفته‌ایم و همه مباحث از جمله تشویق و حمایتی و حتی جریمه در آن دیده شده است.
وی با اشاره به اینکه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت متولی اسقاط خودروهای فرسوده است، افزود: مصوبه از زمان ابلاغ لازم‌الاجراست و مهلتی را برای خودروسازهای داخلی در نظر گرفته‌ایم که از اول فروردین سال 1397 است.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۴۸۱ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۳۹,۷۱۶ مورد