یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 939203
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۱۲

سرپرستی هزاران مسیحی توسط کمیته امداد

رئیس‌کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌گوید هزاران مسیحی در ایران زیر پوشش این نهاد قرار دارند. او گفته که حامی اغلب ایتام اهل ‌تسنن کشور شیعیان هستند.

سیدپرویز فتاح در گفت‌وگو با تسنیم، با‌اشاره به حمایت کمیته امداد از همه محرومان و نیازمندان تمام مردم کشور فارغ از دین و مذهب آنها اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره)، یک نهاد فراجناحی، فراقومی و حتی فرامذهبی است که معیار عمل آن برگرفته از دین و قرآن است؛ در قرآن واژه «یتیم»، «سائل» و «محروم»، بدون هیچ پسوندی آمده و هیچ شرط و شروطی برای کمک به آنها بیان نشده است؛ حتی در دعاهای ما آمده «اللّهم اغن کلّ فقیر»؛ نگفته اغن فقرای جمهوری اسلامی؛ لذا منظور، کل فقرای عالم و جهان است؛ این نگاه دین ماست و ما بر این اساس باید حرکت می‌کردیم و ریل‌گذاری ما بر این مسیر بوده است.
رئیس‌کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه خدمات این کمیته به مددجویان اهل‌ سنت، دقیقاً مشابه خدماتی است که به مددجویان اهل تشیع ارائه می‌شود، افزود: حتی با توجه به اینکه مفهوم صدقه برای آنها متفاوت از مفهوم صدقه برای ماست و آن‎ها نگاه متفاوتی نسبت به تکفل ایتام یا زکات دارند و در گرفتن وام‌های قرض‌الحسنه، حتی یک درصد سود را هم مجاز نمی‌دانند، ما به مددجویان اهل‌ سنت، وام‌های قرض‌الحسنه صفردرصد و بدون کارمزد می‌دهیم.وی راجع به کمک‌ها و حمایت‌های مردم از محرومان فارغ از مذهب و دین نیازمندان و ایتام گفت: امروز به ‌لطف خدا، اکثر حامیان ایتام اهل تسنن، برادران آنها از اهل تشیع هستند که با شناخت کامل و طیب خاطر، حامی آن‎‌ها می‌شوند و آخرین آمارهای ما نشان می‌دهد با توجه به اینکه بیشترین سهمیه حامیان به آن مناطق به‌ واسطه محرومیت‌شان داده شد، بعد از ماه مبارک رمضان و موج کمک‌های مردمی، امروز یا ایتام بدون حامی در آن مناطق نداریم یا تعدادشان بسیار اندک است.
فتاح در ادامه با‌اشاره به اعتماد هموطنان اهل ‌سنت به کمیته امداد گفت: به‌ لطف خداوند، میزان زکاتی که برادران اهل تسنن به کمیته امداد می‌دهند، بیش از زکاتی است که اهل تشیع به ما می‌دهند و ما نیز این موارد را بین نیازمندان و محرومان خودشان توزیع می‌کنیم.
به ‌گفته رئیس‌کمیته امداد امام خمینی(ره)، امروز علاوه بر کمک و حمایت این کمیته از محرومان و مستضعفان اهل سنت و اهل تشیع، چندین هزار هموطن مسیحی که اغلب از ارامنه و آشوریان هستند، تحت سرپرستی کمیته امداد قرار دارند.

--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۴۲۲ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۳۹,۷۱۸ مورد