یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 932111
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۷ مرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۲

آیا دوباره آمریکایی‌ها با مدل جیسونی به ایران نیشخند خواهند زد؟!

المانیتور به نقل از منابع آگاه مدعی شد دولت آمریکا در راستای تلاش برای آزادی «سیامک نمازی» و «باقر نمازی» رایزنی‌هایی را با عمان، سازمان ملل و دیگران انجام داده است.

به گزارش بی‌باک، پیش از این نیز پس از دستگیری «جیسون رضائیان» دوست خانوادگی و همکار نمازی‌ها در پروژه جاسوسی مرکز امنیتی نایاک، موج حمایتی وسیعی در رسانه‌های غربی با توجه به عنوان پوششی خبرنگاری وی، به راه افتاد که سرانجام با مبادله این جاسوس عالی رتبه پایان یافت.

وبگاه المانیتور به نقل از منابع آگاه خود مدعی است تیلرسون در دیدار با «یوسف بن علوی»، وزیر خارجه عمان در کاخ سفید، در رابطه با آزادی سیامک و باقر نمازی که به جرم جاسوسی در ایران بازداشت هستند، رایزنی کرده است.

وبگاه المانیتور ضمن گزارش این خبر مدعی شد مبادله اتباع آمریکایی بازداشت‌شده در ایران با ایرانی‌های زندانی‌شده در آمریکا به جرم نقض تحریم‌ها موضوعی است که احتمالاً در دست بررسی است.

این در حالیست که چند روز قبل دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در بیانیه‌ای تهدید کرد ایران در صورت عدم اقدام برای آزادی برخی شهروندان آمریکایی با تبعات جدی و جدید مواجه خواهد شد.

پیش از این هم روزنامه واشنگتن‌پست گزارش داده بود دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا تلاش‌های مخفیانه‌ای را برای آزاد کردن دو محکوم امنیتی که به «جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا» ده سال زندان شده‌اند، آغاز کرده است.

دو مقام دولت ترامپ گفته‌اند که کاخ سفید در حال بررسی طیفی از اقدامات برای اعمال فشار بر ایران جهت آزادی نمازی‌ها و دو شهروند دیگر بازداشتی در ایران است.

مقام‌های مورد استناد واشنگتن‌پست گفته‌اند که این گزینه‌ها هنوز محرمانه هستند، اما «بیش از هویج (تدابیر تشویقی)، چماق (تدابیر تنبیهی) را شامل می‌شوند.»

اما پیش از این نیز پس از دستگیری «جیسون رضائیان» دوست خانوادگی و همکار نمازی‌ها در پروژه جاسوسی مرکز امنیتی نایاک، موج حمایتی وسیعی در رسانه‌های غربی با توجه به عنوان پوششی خبرنگاری وی، به راه افتاد که سرانجام با مبادله این جاسوس عالی رتبه پایان یافت.

لازم به ذکر است، شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب ایران چندی پیش سیامک و باقر نمازی را به جرم همکاری با دولت متخاصم آمریکا به ۱۰ سال حبس محکوم کرد.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۹۹۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۱,۷۴۴ مورد