یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 924793
تاریخ انتشار: شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۰۲

سرگرم دغدغه‌های حقیر هستیم!

یکی از اصول احکام عقلی که دستورات دین هم به شکل های مختلف بر آن تأکید دارد اولویت شناسی و تشخیص مسائل مهم تر از مسائل مهم یا عادی و معمولی است.


حجت الاسلام محمدرضا زائری

به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، یکی از اصول احکام عقلی که دستورات دین هم به شکل های مختلف بر آن تأکید دارد اولویت شناسی و تشخیص مسائل مهم تر از مسائل مهم یا عادی و معمولی است. 
انسان‌های موفق و جوامع سعادتمند آنها هستند که به جای مشغول شدن به مسایل پیش پاافتاده و کم اهمیت به مشکلات جدی تر خود فکر کنند و به جای سرگرم شدن به دغدغه های روزمره در اندیشه تدبیر و سامان بخشیدن به مسائل کلان و ریشه ای خود باشند. 
هم شیطان درون و ابلیس نفس به این شیوه انسان را از راه راستی و درستی منحرف می کند و به حاشیه های کم اهمیت و بی ارزش مشغول می سازد و هم شیطان های بیرون و قدرتهای سیاسی و اقتصادی از این تمهید برای غافل ساختن و غارت کردن و تحقق اهداف پلید خود استفاده می کنند.   
زمان طاغوت که دین و ایمان مردم به غارت می رفت و اجانب بر سرنوشت کشور حاکم بودند، سرگرمی بسیاری از مؤمنان آرم حسینیه ارشاد بود و کتاب شهید جاوید! و بیداردل آگاه فکری چون امام خمینی نهیب می زد که به هوش باشید اینها توطئه است برای این که سرگرمتان کنند!
اکنون نیز همان توطئه ها به شکل های گوناگون وجود دارد و رهبر هوشیار و فرزانه انقلاب همواره بانگ بیدارباش سر می دهند و از تهدید و خطر دشمن سخن می گویند اما همچنان بسیاری از ما سرگرم مسائل کوچک هستیم.
نگرانی های بزرگ و مشکلات جدی ای که پای بست خانه را ویران می کند نمی بینیم و بر سر نقش ایوان دعوا و ستیزه می کنیم و غافلیم که چه مسائل بنیادین و اساسی در پیش روی همه ماست!
از مشکل بیکاری تا پایین آمدن سن اعتیاد، از گسترش وحشتناک فساد و فحشا تا فروپاشی خانواده و بالارفتن روزانه آمار طلاق، از خشک شدن دریاچه ها تا فرار مغزها، از شکاف روزافزون نسلی تا ساختار معیوب آموزش و مصیبت کنکور، از ربای بانکی و نزولخواری رسمی تا هزار و یک معضل خانمانسوز اجتماعی دیگر که هر از چند گاه در قامت خبرهای تلخی چون فاجعه قتل دختری هفت ساله یا شکنجه پسری هشت ساله به روی خط خبرها می آید و از گدازه های آتش زیر خاکستر اخگری و جرقه ای نشان می دهد.   
دشمن خارجی از پشت دیوارها و آسیب های داخلی از درون خانه هر لحظه بیشتر و نزدیکتر در کمین ما هستند اما مسائل و دغدغه های ما این است که مثلا سند خودرو باید کجا ثبت شود یا می شود اسم تلگرام و اینستاگرام را توی برنامه تلویزیون گفت یا نه ؟ آیا داخل خودرو حریم خصوصی هست یا نه و چرا برنامه خندوانه خط قرمزها را رد کرده است؟   
مطمئن باشید همان موقع که ما گرفتار مسائل کوچک هستیم کسانی به کارهای بزرگی مشغولند و برای همین ترجیح می دهند که ما سرمان گرم باشد و نفهمیم که چه اتفاق های سهمگینی در حال رقم خوردن هستند!

منبع:خراسان

سایر رسانه‌ها


--------------------------------------------------------------------------

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۹۵۱ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۵,۱۸۴ مورد