یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 913310
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۳:۲۰
دسته: دیدگاه
پرینت
ایمیل
احسان صالحی

سیلی سخت‌تر موشک‌های سپاه به آمریکا

سپاه پاســداران انقلاب اسلامی یکشنبه شب از کرمانشــاه و کردستان به اســتان دیرالزور سوریه یعنی مقر فرماندهی و مراکز پشتیبانی و عملیاتی تروریست ها حمله موشکی کرد. در نگاه نخست، این حمله واکنشی سخت و سریع به جنایت ۱۷ خرداد تروریســت ها در مجلس و مرقد امام خمینی(ره) اســت؛ یعنی سپاه در فاصله ۱۰ روز پس از حادثه تروریستی تهران، با اشــراف اطلاعاتی و عملیاتی، درس خوبی به جوجه تروریســت ها داد تا حد و اندازه خود را بشناســند و بدانند عرصه ســیمرغ، جولانگاه آنان نیست و اگر بار دیگر هوس ماجراجویی و ترقه بازی به سرشان زد، یادشان باشد که جواب ترقه، موشک است.

امــا انتقام از تروریســت ها تنها دســتاورد کارِ کارستان سرداران رشید نیست؛ حماسه موشکی و سیلی ســخت جمهوری اسلامی با یک تیر چند نشــان را زد. پرتاب موشک های نقطه زن ذوالفقار با برد ۷۰۰ کیلومتری در روزهایی انجام شد که ایجاد کنندگان داعش در واشنگتن در حال تصویب تحریم های جدید و چند لایه علیه کشورمان هستند. طرح مزبور هفته پیش در سنای آمریکا تصویب شــد و در صورت تصویب نهایی آن در کنگره و امضــای رئیس جمهور آمریــکا، تحریم هایی علیه هر فرد و نهاد مرتبط با برنامه موشک های بالستیک ایران اعمال می شود.

صورت مسئله بسیار روشن است؛ برنامه موشکی و در واقع چتر امنیتی ایران در دستان نیروهای مسلح کشور اســت و آمریکایی ها که یک بار از مدل لیبی نتیجه گرفته و در مدت ســه سال (۲۰۰۱-۲۰۰۴ (توانســتند لیبی را خلع سلاح کنند، اکنون به دنبال پیاده سازی همان الگو در ایران هستند. نادان ها گمان کرده اند جمهوری اسلامی ایران، لیبیِ قذافی است.

البته متأسفانه برخی ســخنان و سیگنال ها از داخل و مواردی کــه علیه آزمایش های مؤثر و بازدارنده موشکی کشور در انتخابات از سوی یک نامزد بیان شد، در امیدوار کردن هیئت حاکمه آمریکا مؤثر بوده است. اما در این موقعیت، تأکید رهبر انقلاب اسلامی در دیدار کارگزاران نظام بر تقویت اقتدار نظامی و امنیتی کشــور و پس از آن، حمله موشــکی یکشنبه شب سپاه به تروریست ها، پیامی شفاف برای چاقوکش های بی تجربه و تازه کار در کاخ سفید داشت که جمهوری اسلامی در خصوص امنیت شــهروندانش با هیچ کس مماشــات و معاملــه نمی کند و اگر هنــوز و پس از این همه ســال در رؤیاهایی همچون خلع سلاح و لیبراسیون جمهوری اســلامی سیر می کنند، غرش موشک های ایرانی رؤیای شبانه شان را به کابوس تبدیل خواهد کرد.

در واقع در این ماجرا، سیلی سخت تر و هشدار جدی تــر نصیب آمریکا و رژیم صهیونیســتی به عنوان آمران اصلی و عقبه تروریست ها شد. روح بلند شهید تهرانی مقدم و همه شهدایی که عزت و امنیت امروز را مرهون آنان هستیم، شاد.
منبع: روزنامه قدس

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۴۵۷ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۴,۱۲۲ مورد