یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 895349
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۰۴:۳۸

رکورد تولید گندم در سال ۸۶ شکسته شده بود

معاون وزیر جهاد کشاورزی دولت‌های نهم و دهم با بیان اینکه رکورد تولید گندم در سال ۸۶ با رقم 15/8 میلیون تن شکسته شد گفت: در ۴ سال از دولتهای گذشته در تولید گندم خودکفا بودیم و رکورد زدیم اما دولت یازدهم می‌گوید که رکورد شکسته است.

محمدرضا جهانسوز در گفت‌وگو با تسنیم اظهار کرد:‌ در دولت یازدهم به جامعه کشاورزی تلقین می‌شود که خودکفایی گندم در این دولت ایجاد شده است اما باید توجه داشت که خودکفایی این محصول در سال‌های 84 تا 86 وجود داشت تا اینکه خشکسالی کشور را فرا گرفت.
وی افزود: در آن شرایط خشکسالی افت خرید محصول ایجاد شد به طوری که بارندگی‌ها به نصف کاهش یافته، در کل کشور وضعیت خشکسالی داشت اما در سال‌های بعد از آن دوباره توانستیم در سال 89 با تولید بالای گندم خودکفا شویم.
معاون وزیر جهاد کشاورزی دولت‌های نهم و دهم ادامه داد: در سال‌های یاد شده میزان خرید تضمینی گندم از کشاورزان بیشتر از 10 میلیون تن بوده که این به معنی آن است که روی خط خودکفایی قرار داشته‌ایم.
وی تصریح کرد: رکود تولید گندم در سال 86 اتفاق افتاد به طوری که در آن سال توانستیم 15/8 میلیون تن گندم در کشور تولید و 500 هزار تن آن را صادر کنیم.
جهانسوز ادامه داد: در حالی که رکورد تولید گندم در سال 86 شکسته شد دولت یازدهم اعلام می‌کند که رکورد تولید گندم را شکسته است.معاون وزیر جهاد کشاورزی دولت‌های نهم و دهم ادامه داد: درحالی که در سال‌های گذشته خودکفایی گندم وجود داشت دولت آقای روحانی بزرگترین وارد‌کننده گندم در طول تاریخ به حساب می‌آید.
وی افزود:‌ در سال 95، یک و نیم میلیون تن واردات گندم انجام شده که این نشان‌دهنده آن است که بخشی از مازاد تولید ناشی از واردات بوده است و واردات زیاد باعث شد که انبارها پر شود و این امر افتخاری برای دولت یازدهم به حساب نمی‌آید.جهانسوز در واکنش به ا ینکه گندم وارد شده در سال گذشته دروم بوده و برای مصارف صنایع وارد شده است گفت: دروم نیز خود نوعی گندم است و به هر حال گندم خوراکی به کشور وارد شده و در مجموع عدد واردات گندم قرار می‌گیرد.

-----------------------------------------------------------------------------

برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید!

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

  Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۴۷۵ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۴,۶۷۶ مورد