یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 891318
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۱:۳۱

اعتراف جالب سایت حامی حسن روحانی: جهانگیری کاندیدای پوششی است / رئیسی رشد آرا داشته و روحانی سیر نزولی

یک سایت اصلاح طلب که قرابت نزدیکی با دولت یازدهم دارد و همواره از حسن روحانی و اقدامات دولتش حمایت می‌کند، ناخواسته اعترافات جالبی کرد.

به گزارش بی‌باک، این سایت اصلاح طلب در اعترافی جالب پیرامون وقایع انتخابات، اذعان کرد که آرای حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی رشد بالایی داشته و در مقابل حسن روحانی از ریزش آراء برخوردار بوده است.

این سایت در بخشی از این مطلب انتخاباتی خود، اعتراف کرد که جهانگیری تنها یک کاندیدای پوششی است و بزودی به نفع روحانی کنار خواهد رفت.

کاندیدای پوششی یعنی تقلب در تبلیغات انتخاباتی، یعنی یک نفر بجای وقت مشخصی که بصورت عادلانه برای دفاع از خود و ارائه برنامه‌هایش دارد، در تقلبی آشکار و بی‌صداقتی محض، دو برابر دیگران صحبت می‌کند.

در بخشی از متن انتخاباتی سایت عصر ایران آمده است:

علی لاریجانی کاری کرد کارستان

علی لاریجانی، هر چند کاندیدای ریاست جمهوری نیست ولی با یک موضعگیری تاریخی، کاری کرده کارستان.
بعد از این که برخی کاندیداها، با وعده دروغین افزایش یارانه ها به 150 هزار تومان خواستند مرد را فریب داده و برای خود رأی بخرند، رئیس مجلس، دو نکته فنی و قانونی را با مردم در میان گذاشت: اولاً با منابع موجود کشور نمی توان چنین یارانه ای را پرداخت کرد و به فرض پرداخت، به حدی گرانی و تورم به بار می آورد که کمر مردم می شکند. ثانیاً مگر افزایش یارانه ها دست رئیس جمهور است؟ چنین تصمیمی در اختیار مجلس است که نه تنها با آن مخالف است بلکه قانونی تصویب کرده که افراد دارای تمکن از لیست یارانه بگیران حذف شوند.
بنابراین، چنین چیزی در عمل اتفاق نخواهد افتاد.

بعد از این موضعگیری بود که مردم فهمیدند با یک حرف واهی و صرفاً انتخاباتی طرف هستند و تیر مدعیان به خطا رفت. اقتصاددانان هم البته صحت سخنان رئیس مجلس را با عدد و رقم و منطق تایید کردند.

حامیان و اطرافیان کاندیداها را بشناسیم

یکی از راه های شناخت بهتر کاندیداها، شناخت اطرافیان و حامیانشان است.

روحانی: سید حسن خمینی، محمد جواد ظریف، اسحاق جهانگیری، بیژن زنگنه، علی اکبر ناطق نوری، عراقچی، طیب نیا، صالحی امیری، قاضی زاده هاشمی، نیلی و ... (مرحوم هاشمی نیز تا آخرین روز حیاتش حامی روحانی بود)

رئیسی: علم الهدی (پدر خانم آقای رئیسی) ، حسین الله کرم، سعید جلیلی، حاح منصور ارضی، محمد یزدی، موحدی کرمانی، سعید حدادیان، علیرضا پناهیان، حمید رسایی، الیاس نادران، علیرضا زاکانی، مسعودمیرکاظمی، زریبافان، فرهاد رهبر، نادر طالب زاده

قالیباف: به جز حجه الاسلام حسن کردمیهن که یکی از متهمان حمله به سفارت عربستان است، محمد دهقان نماینده اصولگرای مجلس و رئیس ستاد قالیباف و نیز چند مشاور تبلیغاتی که استخدام کرده و برخی مدیران شهرداری که خودش منصوب کرده، چهره شاخص دیگری ندارد

میرسلیم: اعضای حزب مؤتلفه

جهانگیری: با روحانی همپوشانی دارد و نهایتا به نفع او کنار خواهد رفت.

هاشمی طبا: تنهاست

برآورد کلی آخرین نظرسنجی ها

 نظرسنجی های متعددی در کشور درباره انتخابات می شود و آمار مختلفی را بیان می کنند اما وجه مشترک نظرسنجی های معتبر این است:

بعد از حمایت جامعه مدرسین از رئیسی و بسیجِ رأی دهندگان سنتی برای رأی دادن به او، آرای رئیسی صعودی شده است.

بعد از مناظره دوم ، آرای قالیباف سیر نزولی پیدا کرده است . آرای او بعد از مناظره اول صعودی شده بود. همچنین بعد از مشخص شدن عدم قابلیت اجرای یارانه 150 تومانی، اعتماد به او کاهش چشمگیر داشته است.

آرای روحانی هم که بعد از مناظره اول نزولی شده بود، بعد از مناظره دوم، اندکی بهتر شده ولی هنوز سیر صعودی نداشته است.

رأی جهانگیری هم رشد داشته ولی انتطار می رود با کناره گیری او، آراء او به سبد روحانی ریخته شود.
میر سلیم و هاشمی طبا هم برای آخر نشدن، با هم رقابت می کنند.

تعداد نظرات: 2
منتشر نشده: 2

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۱۱۱ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۴,۶۱۵ مورد