یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 879035
تاریخ انتشار: جمعه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ۲۰:۴۰

روحانی رکورد 5 دولت را در رشد "بیکاری جوانان" شکست + سند

 گزارش‌ رسمی معتبرترین مرکز آماری کشور از رکوردشکنی دولت حسن روحانی در افزایش نرخ بیکاری جوانان بین ۵ دولت گذشته خبر می‌دهد. 

به گزارش بی‌باک، مرکز آمار ایران معتبرترین مرجع رسمی کشور در خصوص اعلام گزارش‌ها و آمار و ارقام مربوط به بازار کار، اشتغال و بیکاری است و به‌طور فصلی و سالانه گزارشهایی در این خصوص منتشر می‌کند.

یکی از مهمترین چالش‌های این روزهای کشور مسئله اشتغال و بیکاری است و طبق نظرسنجی‌های متعددی که طی ماه‌های اخیر از سوی مراکز متعبر داخلی در سراسر کشور انجام شده، به نظر می‌رسد موضوع بیکاری و اشتغال بحث اول و اصلی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خواهد بود و در واقع چالش‌ها بر سر این مسئله رئیس جمهور بعدی را انتخاب خواهد کرد.

یکی از آمارهای مهم بیکاری که از سوی مرکز آمار ایران منتشر می‌شود، نرخ بیکاری جوانان 15 تا 24 ساله است که قصد داریم در این گزارش کوتاه بر اساس مستندات مرکز آمار ایران روند تغییرات نرخ بیکاری جوانان را در 5 دولت گذشته از سال 1376 تا 1395 بررسی کنیم.

بر اساس این گزارش، نرخ بیکاری جوانان در دولت هفتم که از سال 76 تا 80 روی کار بوده، روند صعودی داشته و از 30.2 درصد به 32.3 درصد رسیده که رشد 2.1درصدی را در 4 سال نشان می‌دهد. ولی این روند در دولت هشتم نزولی شد و نرخ بیکاری جوانان از 33.6 درصد در سال 80 به 24 درصد در سال 83 کاهش یافت.

روند نزولی نرخ بیکاری جوانان در دولت نهم هم ادامه داشت و این نرخ از 23.3 درصد در سال 84 به 23 درصد در سال 87 رسید، اما در دولت دهم روند مجدد صعودی شد و نرخ بیکاری جوانان از 24.7 درصد در سال 88 به 26.8 درصد در سال 91 رسید که رشد 2 درصد را نشان می‌دهد.

کاهش نرخ بیکاری جوانان در دولت‌های هشتم و نهم و افزایش حدود 2 درصد در دولتهای هفتم و دهم در حالی است که نرخ بیکاری جوانان در دولت یازدهم روند متفاوت‌تری داشته و سیر صعودی آن رکورد جدیدی برای دولت روحانی ثبت کرده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری جوانان از 24 درصد در سال 92 به 29.2 درصد در سال 95 رسیده که با افزایش 5.2درصدی بالاترین رشد بیکاری جوانان را بین 5 دولت گذشته نشان می‌دهد.

مستندات مرکز آمار ایران را در ادامه ببینید: (برای نمایش بزرگتر روی تصویر کلیک کنید)

 

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۸۵۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۵,۱۸۰ مورد