یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 878585
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ ۱۸:۳۰

بحران متقلبان پزشک‌نما

خوش‌تیپ هستند و خوب حرف می‌زنند، طوری که با ظاهرسازی طعمه را فریب می‌دهند و کسی شک نمی‌کند که آنها دکتر نیستند. به‌دنبال طبابت نیستند و انگیزه اصلی آنها فریب زنان و دختران برای کلاهبرداری، سوءاستفاده و اخاذی است.


1

به گزارش گروه رسانه های بی‌باک،وقایع اتفاقیه نوشت: خوش‌تیپ هستند و خوب حرف می‌زنند، طوری که با ظاهرسازی طعمه را فریب می‌دهند و کسی شک نمی‌کند که آنها دکتر نیستند. به‌دنبال طبابت نیستند و انگیزه اصلی آنها فریب زنان و دختران برای کلاهبرداری، سوءاستفاده و اخاذی است.


 در آخرین پرونده، جوان 28ساله تهرانی خود را دکتر مقیم آمریکا معرفی کرد و با فریب زنان بیوه به بهانه انتقال ارثیه میلیاردی خود از آمریکا و ازدواج از طعمه‌هایش میلیونی کلاهبرداری کرد. در بیشتر پرونده‌ها زنان قربانی آنها و نیت شومشان شدند.

همگی فکر می‌کردند با مرد آرزوهایشان آشنا شده‌اند اما وقتی سر قرار می‌رفتند، متوجه می‌شدند در دام شیطان گرفتار شده‌اند.

آشنایی با پزشک قلابی در نمایشگاه

چندی قبل سرنشینان خودروهای عبوری در غرب تهران متوجه حرکات مارپیچ خودروی مدل بالایی شدند. داخل خودرو به‌جز راننده، زن جوانی روی صندلی جلو نشسته بود و مدام در ماشین را باز می‌کرد تا خود را به بیرون پرتاب کند. شاهدان با دیدن این صحنه احتمال دادند که راننده، زن جوان را ربوده است. در چنین شرایطی، شاهدان به تعقیب راننده مرموز پرداختند تا اینکه او وارد یک خیابان فرعی شد. وقتی سرعتش کم شد، زن جوان خود را از خودرو به بیرون پرتاب کرد و راننده از محل گریخت.

زن جوان پس از نجات می‌گوید: «برای خرید کتاب به نمایشگاه کتاب رفتم و مقابل غرفه کتاب‌های پزشکی ایستاده بودم. همان موقع مرد جوان و شیک‌پوشی پیشم من آمد و درباره چند کتاب پزشکی از من سؤال پرسید. به نظر می‌رسید اطلاعات عمومی بالایی درباره علم پزشکی دارد، حتی اصطلاحات آن را هم می‌دانست. همین شد که به او اعتماد کردم و فکرش را نمی‌کردم که او پزشک نیست و قصد فریبم را دارد. مرد جوان مدعی شد متخصص پوست است. او وقتی دید کتاب‌های زیادی خریده‌ام و وسایل همراهم است، پیشنهاد داد تا مرا به خانه‌ام برساند. در بین راه تغییر مسیر داد و وارد اتوبانی شد تا به غرب تهران برود. به او اعتراض کردم اما او اهمیتی نداد. در ادامه دکتر قلابی دستگیر و در بازجویی‌ها منکر اتهامش شد.»

دستگیری خانم دکتر قلابی

10 سال بود با معرفی خود به‌عنوان دکتر پوست و مو، بیمارانش را ویزیت می‌کرد و برای آنها مو و ابرو می‌کاشت اما مسافرت‌رفتن او و کنجکاوی یکی از بیمارانش دستش را رو کرد.

بیمار این دکتر قلابی به مأموران گفته است: «به پیشنهاد برخی از بستگانم برای کاشت مو و ابرو نزد یک پزشک زن در شرق تهران رفتم. او چهار میلیون تومان از من گرفت و برایم مو کاشت. یک‌بار که برای ویزیت به مطبش رفتم، متوجه شدم به مسافرت رفته است. به‌همین‌دلیل نزد پزشک دیگری رفتم تا ببینم کار کاشت مو چطور بوده است. وقتی محل کاشت مو را بررسی کرد، گفت این کار توسط یک پزشک انجام نشده است. به موضوع مشکوک شده و بعد از بررسی پی بردم او دارای نظام پزشکی نیست. مأموران در ادامه این زن را دستگیر کرده و در بازرسی مطب او با اتاق عمل مجهزی روبه‌رو شدند. بررسی‌ها نشان داد، دکتر قلابی از 10 سال قبل در این مطب اقدام به کاشت مو می‌کرده است.»

اعدام شیطان

سرانجام کارش، چوبه‌دار بود و سحرگاه یک روز زمستانی به دار مجازات آویخته شد. در پارک‌های تهران پرسه می‌زد و خود را دکتری داروساز معرفی می‌کرد. با شناسایی طعمه خود از میان افراد بیکار، به آنها وعده ازدواج می‌داد و برای بررسی وضعیت زندگی طعمه‌ها به خانه‌شان می‌رفت. دکتر قلابی سپس به جای داروی تقویتی به آنها قرص خواب‌آور می‌داد. بعد از بیهوش‌شدن اعضای خانواده قربانی، به زنان تعرض می‌کرد و طلاهای آنها را می‌دزدید.

با طرح چند شکایت از متهم، او تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و مشخص شد در یک مسافرخانه در باب همایون زندگی می‌کند. مرد شیطان‌صفت دستگیر شد و در بازجویی‌ها به آزار سه زن و سرقت‌های متعدد اعتراف کرد. دکتر قلابی پس از محاکمه در دادگاه کیفری تهران به سه بار اعدام، 12 سال زندان و 74 ضربه شلاق محکوم شد. با تأیید حکم مجازاتش، بهمن سال 93 در زندان به دار مجازات آویخته شد.

دام فیزیوتراپ قلابی برای زن ماساژور

در پرونده‌ای مردی شیطان‌صفت با معرفی خود به‌عنوان پزشک فیزیوتراپ، زن ماساژور را مورد آزار و اذیت قرار داد. این پزشک قلابی خود را فیزیوتراپ معرفی کرده و مدعی بود مدیر یک مرکز تخصصی است. او پس از آشنایی با زنی جوان که ماساژور است، از او خواست در مرکز مجهز او کار کند. به بهانه استخدام، با زن جوان قرار گذاشت اما او را قربانی نیت شوم خود کرد.

پس از شکایت زن جوان مشخص شد، این فرد پزشک نبوده و به دروغ خود را فیزیوتراپ معرفی کرده بود تا نیت شیطانی‌اش را عملی کند. این دکتر قلابی هم پس از دستگیری منکر اتهامش شد و گفت: «این زن دروغ می‌گوید و من چنین کاری نکرده‌ام. او با رضایت خودش به خانه من آمد و آنچه درباره تعرض و وعده من برای کار می‌گوید، درست نیست.»

اغفال دختران جوان

جوان 28ساله‌ای که با معرفی خود به‌عنوان دکتر و عضو هیأت‌علمی دانشگاه از زنان و دختران جوان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی و دستگیر شد. او چندی قبل، با نقش‌های حیله‌گرانه تصمیم گرفت دختران و زنان ساده‌لوح را طعمه خود قرار دهد. جوان 28ساله با مراجعه به شرکت‌های مختلف درحالی‌که سر و وضع شیک و غلط‌اندازی داشت، خانم‌های جوان را اغفال و با معرفی خود به‌عنوان دکتر و عضو هیأت‌علمی دانشگاه باب دوستی و آشنایی با آنها باز می‌کرد.

او پس از چند روز با طعمه‌های خود قرار ملاقات می‌گذاشت و هنگامی که رضایت زنان ساده‌لوح را برای ازدواج جلب می‌کرد، مقداری پول از آنان قرض می‌گرفت و قبل از آنکه ماجرا به خواستگاری رسمی از خانواده و عقد و محضر برسد، متواری می‌شد.

بی‌باک: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.


-----------------------------------------------------------------------------

برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید!

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

  Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۷۵۳ نفر
تعداد کل اخبار : ۷۴۴,۰۷۸ مورد