یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 877740
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ۱۳:۲۰

رسانه ملی یا دولتی

پخش برنامه‌های پرحجم و پرتعداد از رئیس جمهور در شبکه‌های مختلف صدا و سیما که در هفته‌های اخیر به صورت زنده یا خبری پخش شده است، روز گذشته اعتراض یکی از نامزدهای ریاست جمهوری را برانگیخت.


رسانه ملی

به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، پخش برنامه‌های پرحجم و پرتعداد از رئیس جمهور در شبکه‌های مختلف صدا و سیما که در هفته‌های اخیر به صورت زنده یا خبری پخش شده است، روز گذشته اعتراض یکی از نامزدهای ریاست جمهوری را برانگیخت و از رئیس این رسانه خواست با توجه به مأموریت‌های قانونی خود، از هرگونه اقدامی که با ایجاد شائبه تبلیغ جانبدارانه به نفع یک فرد یا جریان خاص، فرآیند داوری درست و آگاهانه مردم را مخدوش سازد، جداً پرهیز کند .

پیش از این نیز رسانه‌ها و اشخاص گوناگونی روند یکجانبه و حتی جانبدارانه صدا و سیما در پوشش و انعکاس برنامه‌های رئیس‌‌جمهور در ایام انتخابات را مورد انتقاد قرار داده بودند اما متاسفانه در این زمینه تاکنون ترتیب اثری داده نشده است.

البته طبیعی است که نمی‌توان انتظار داشت رئیس جمهور در چنین ایامی وظایف و برنامه‌های جاری خود را تعطیل کند اما آیا ضرورت دارد که همه این برنامه‌ها از رسانه ملی منعکس شوند‌؟ یا براساس چه ضرورتی  برنامه‌ها یا افتتاحیه‌هایی که کاملاً جنبه تبلیغاتی داشته یا کنفرانس خبری که در آستانه نام نویسی نامزدهای ریاست جمهوری بهانه‌ای است تا گزارشی یکطرفه و تبلیغاتی از اقدامات دولت ارائه شود و نیز طبق عادت مألوف رقبا به باد انتقاد گرفته شوند؛ به طور کامل و زنده از شبکه‌های صدا و سیما پخش شوند؟ با وجود اینکه کسانی از دولت یا برخی از رسانه‌های منتسب به دولت هماره از موضع طلب کاری و به قصد سودجویی بیشتر، صدا و سیما را مورد آماج حملات و انتقادات خود قرار داده‌اند و در این مسیر توفیقاتی هم در تعطیلی یا محدودسازی برخی از برنامه‌ها داشته‌اند، اما نباید فراموش کرد که همین کسان و همین رسانه‌ها در گذشته منتقد چنین روندی در دولت قبل بودند و حالا نیز تاب تحمل کوچکترین انتقادات به خود یا عملکرد دولت را ندارند.

به هر تقدیر از رسانه ملی و رئیس آن انتظار می‌رود حسب وظایف و اهداف قانونی خود و انتظار بجا و بحق افکار عمومی، در ایام باقی مانده تا انتخابات جانب بی طرفی را نگه دارد و از واگذاردن آنتن این رسانه به شخص و یا جریانی خاص، خودداری کند و نگذارد اعتماد ملی در آستانه انتخابات دچار خدشه شود.

 


-----------------------------------------------------------------------------

برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید!

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

  Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۴۹۱ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۰,۳۸۱ مورد