یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 877587
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ ۱۰:۲۵

مشکل امنیتی در مسکن مهر

یک روز جلوی مجلس تجمع می‌کنند. یک روز به خیابان پاستور می‌روند و یک روز هم خود را به عباس آباد می‌رسانند تا جلوی وزارت راه و شهرسازی جمع شوند تا شاید صدایشان به گوش مسوولان برسد.


مسکن مهر

به گزارش گروه رسانه های بی‌باک، یک روز جلوی مجلس تجمع می‌کنند. یک روز به خیابان پاستور می‌روند و یک روز هم خود را به عباس آباد می‌رسانند تا جلوی وزارت راه و شهرسازی جمع شوند تا شاید صدایشان به گوش مسوولان برسد و البته به واسطه پوشش رسانه‌ای بهتر بتوانند حق خود را مطالبه کنند. این خلاصه وضعیت متقاضیان مسکن مهر است. البته فقط تهرانی‌ها می‌توانند از فرصت مجلس و نهاد ریاست جمهوری و وزارت را ه وشهرسازی استفاده کنند و در باقی شهرها معمولاً اخبار اعتراض متقاضیان مسکن مهر به گوش کسی نمی‌رسد. حالا در روزهای منتهی به انتخابات اینکه بعد از 4 سال مردم به حق‌شان نرسیده و با مشکلات روبه‌رو هستند، یک مشکل امنیتی محسوب شده و مشکلات جدیدی را برای این افراد به وجود آورده است!

متقاضیان مسکن مهر خواستار پایبندی دولتی‌ها به تعهدات و اظهارات خود درباره پروژه‌های این طرح شده‌اند و با حمل دست‌نوشته‌هایی اعتراض خود را نشان داده‌اند. البته متقاضیان مسکن مهر به ویژه در یک سال اخیر از ابزار جدید شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی برای رساندن صدای اعتراض خود به مسوولان استفاده کرده‌اند.

«دیروز نیز تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس به دنبال طولانی شدن روند تکمیل و تحویل واحدهای خود مقابل ساختمان شرکت عمران پردیس تجمع کردند. آن‌ها پس از آن به سمت مسجد جامع پردیس حرکت کردند و در آنجا فرماندار پردیس به ایراد سخنرانی پرداخت. در نهایت هم صورتجلسه‌ای 9 بندی شامل درخواست متقاضیان تهیه شد که مدیرعامل شرکت عمران پردیس و فرماندار این شهر آن را امضا کردند؛ اما موضوع تأسفبار در خصوص تجمع اعتراضی متقاضیان چند ساعت پس از این امضاها روی داده است. ماجرا از این قرار است که به متقاضیان مسکن مهر فشارهایی وارد و گفته شده که باید کانال‌های تلگرامی خود را تعطیل کنند. در همین راستا کانال‌های تلگرامی متقاضیان به عنوان یکی از راه‌های اطلاع‌رسانی بسته شده است.» این خبرگزاری همچنین می‌نویسد: «دولت یازدهم خود را مدافع فعالیت شبکه‌های اجتماعی و کانال‌های تلگرامی معرفی می‌کند ولی ظاهراً این دفاع تنها از کانال‌هایی صورت می‌گیرد که در راستای منافع این دولت فعالیت کنند.»


این روزها تلگرام پُر از کانال‌های مستهجن و سیاسی است که خلاف اخلاق و قانون فعالیت می‌کنند ولی چرا باید کانال‌های تلگرامی بسته شوند. وقتی با یکی از فعالان مسکن مهر در فضای مجازی صحبت می‌کنیم، در ابتدا با احتیاط و استرس صحبت می‌کند تا اینکه مطمئن می‌شود ما صرفاً خبرنگار هستیم! او خیلی زود تماس تلفنی را قطع کرده و صرفاً به یک پیامک بسنده می‌کند: «سلام. نمی‌شه توضیح داد. فقط برای حفظ امنیت مردم و حاضرین تجمع از اونجایی که لیست اعضا در گروه‌ها مشخصه، گروه‌ها حذف شد.» او همچنین یک نشانی کانال تلگرامی را می‌دهد تا بتوانیم از طریق آن اطلاعات بیشتری را کسب کنیم.


به نظر می‌رسد که خبر تعطیلی کانال‌های مسکن مهر صحت نداشته یا حداقل همه کانال‌ها بسته نشده‌اند اما گروه‌ها به سرعت در حال تعطیلی‌اند تا دیگر متقاضیان مسکن مهر نتوانند برنامه هماهنگی را برگزار کنند. زیرا نزدیک به ایام انتخابات است و خواسته‌های مسکن مهری‌ها مشکل امنیتی محسوب می‌شود! طرح مسکن مهر از سال 1386 و با وعده خانه دار کردن اقشار کم درآمد جامعه کلید خورد اما اکنون و در آستانه 10سالگی این پروژه عظیم همچنان بخش‌های بسیاری از این طرح دارای مشکلات متعددی‌اند که گویا حل نخواهند شد .

پردیس یکی از شهرستان‌هایی است که یکی از بزرگترین پروژه‌های مسکن مهر در کشور در آن اجرا شده و تعدادی از هموطنان در این پروژه درگیرند و هر روز اظهارات خاصی از یکی از مقام‌های مسوول در این پروژه در خبرها منتشر می‌شود؛ از سخت‌گیری‌های بانک مسکن در پرداخت وام‌ها به مردم گرفته تا بدقولی‌های پیمانکاران و بسیاری از معضلات مدیریتی دیگر.همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا مردم هنوز سقفی را بالای سر خود نبینند.


آقای محمد حسینی، یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در گفت‌وگو با خبرنگاران می‌گوید: دریافت وام از بانک مسکن به این راحتی امکان پذیر نیست و به نوعی غیرممکن است. بانک مسکن دو ضامن معتبر کارمند رسمی دولتی نیاز دارد و در برخی موارد ارائه مدرک کسر از حقوق از فرد گیرنده وام و ضامن نیز اخذ می‌شود. بانک مسکن سختگیری زیادی می‌کنند، از این بانک می‌خواهم شرایط راحت‌تری را برای مشتریان در نظر بگیرد.

پس از مدت زیادی انتظار از دریافت مسکن مهر منصرف شدم
آقای علی رجایی، از دیگر مشتریان مسکن مهر پردیس نیز در این خصوص می‌گوید: در این شرایط اقتصادی و کمبود کار دولتی، معمولاً کارمند دولت بسیار سخت پیدا می‌شود، آن هم نه یک نفر که دو ضامن کارمند؛ به هرکس هم نمی‌شود رو زد. مدت‌هاست منتظر دریافت مسکن مهر خود بودم اما حالا با این شرایط سخت بانک مسکن دریافت خانه برای من یک آرزوی دست نیافتنی شده و منصرف شدم. تمام اطرافیان من شغل آزاد دارند و یافتن حتی یک ضامن کارمند برای من یعنی خداحافظی با مسکن مهر و به همین دلیل از دریافت مسکن انصراف خواهم داد.

آقای احمد خادمیان، نماینده ویژه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر به خبرگزاری مهر گفت: در تاریخ 28 اسفندماه سال قبل قائم مقام وزیر راه و شهرسازی نامه‌ای را به هیأت مدیره بانک مسکن ارسال کرد. در متن این نامه آمده که در تیرماه 4 هزار و 550 واحد در فاز 11 افتتاح شده که متأسفانه بنابر مشکلات متقاضیان در سپردن 2 ضامن کارمند حدود هزار واحد تحویل شده است. عدم توانایی متقاضیان در ارائه ضامن و در پی آن دریافت نکردن دفترچه اقساط دلیل اصلی عدم حضور متقاضیان برای تحویل گرفتن واحدهایشان شده است.


نماینده ویژه قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: در این نامه آمده که بانک مسکن تا تاریخ 19 فروردین‌ماه 96 مشکل ضامن برای تسهیل در فروش اقساطی را حل کند در غیر این‌صورت شرکت عمران به صورت یکطرفه واحدها را بدون کارت قسط تحویل متقاضیان خواهد داد. پس از گذر از 19 فروردین ماه، با حضور قائم مقام وزیر در 21 فروردین‌ماه به بانک مسکن تا 26 فروردین فرصت دوباره یک هفته‌ای داده شد تا شرایط را برای رفع موانع مهیا کند.

منبع: صبح نو

 


-----------------------------------------------------------------------------

برای ورود به گلبرگها بعنوان جامع‌ترین مجله اینترنتی در حوزه سلامت و خانواده بر روی تصویر ذیل کلیک کنید!

تذکر: کاربر محترم! انتشار مطالب دیگر رسانهها از سوی پایگاه خبری تحلیلی بی‌باک لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود. در ضمن شما می توانید اخبار و مطالب وزین خود را که تا کنون در هیچ رسانه‌ای منتشر نشده است از طریق بخش "تماس با ما" یا پل ارتباطی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید برای ما ارسال نمایید تا در صورت دارا بودن مولفه‌های لازم، منتشر گردد.

  Y1399698951

------------- با کلیک بر روی لینکهای ذیل تمامی روزنامه‌های کشور را رایگان مطالعه کنید -------------

روزنامه‌های عمومی | روزنامه‌های اقتصادی | روزنامه‌های ورزشی | سایر روزنامه‌ها| هفته‌نامه و ماهنامه | نشریات استانی

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۴۸۵ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۰,۳۸۱ مورد