یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 873693
تاریخ انتشار: پنج شنبه, ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ۱۳:۴۰

احمدی‌نژاد غبار گرفته‌ی فعلی از کلکسیون مدعیان تدبیر، اصلاحات و کارگزاران برتر است

سرویس سیاسی بی‌باک؛ به قلم سردبیر: همانگونه که مرحوم هاشمی را باید در چند دوره جداگانه تحلیل و بررسی کرد، احمدی‌نژاد نیز همینگونه است اما به یقیین احمدی‌نژاد غبار گرفته‌ی فعلی با همه تنزلاتی که به عقیده نگارنده نسبت به سالهای 84 و 90 داشته، همچنان از کل مدعیان تدبیر و  اصلاح‌طلبان و کارگزاران، ولایتمدارتر و دلسوزتر برای مردم و نظام است مگر اینکه خود اصرار به ادامه برخی اشتباهات و بروزرسانی نسخه خود بر پایه الگوی جریان شرارت نفوذی و بر خلاف مشی دوران خادمی خود داشته باشد.

به گزارش بی‌باک، ثبت نام دکتر احمدی‌نژاد در انتخابات ریاست جمهوری بر خلاف توصیه حضرت امام خامنه‌ای حواشی زیادی ایجاد کرده است که به چند نکته در این زمینه اشاره می‌کنیم.

1- ماهیت مخالفان و منتقدان: مخالفان و منتقدان این حرکت اقای احمدی‌نژاد چند گروهند، گروهی در داخل نظام که از سر آرمانخواهی و دلسوزی به این حرکت آقای احمدی‌نژاد نقد می‌کنند که قابل احترامند و رئیس جمهور سابق باید پاسخ و رفتاری درخور و قانع کننده برای این جماعتداشته باشد. اما از لطایف روزگار این است که جماعتی این حرکت آقای احمدی‌نژاد را با استناد به توصیه رهبر فرزانه انقلاب دچار اشکال می‌داند و با عبارتهای تند او را خطاب قرار می‌دهند که در برهه‌های مختلف، نقش سنگ پیش پا و چوب لای چرخ نظام را بازی کرده‌اند و از هیچ تحرک و خیانتی علیه نظام و انقلاب و منافع مردم ایران کوتاهی نکردند و حالا به یکباره ولایتمدار شدند و از اینکه اقای احمدی‌نژاد به توصیه رهبری گوش ندادند، سعی دارند از او یک ضدانقلاب و ضدولایت بسازند. این در حالی است که فتنه گران و ضدانقلابان و خائنانی که علم و پیشرفت و عزت و آبروی مردم و کشور را به ثمن ناچیز شهوت دنیا به دشمنان ایران هدیه دادند و تمام تلاششان را برای تحریمهای بیشتر علیه کشور کردند، اساسا صلاحیت قضاوت و اظهار نظر درباره آرمانهای مردم ولایی ایران و موضوعات اینچنینی را ندارند.

کسانی که بر اساس حقوقهای دریافتی از رژیم کودک کش صهیونیستی و دولتهای خبیث آمریکا و انگلیس تغذیه می‌شوند و تا کنون با انواع و اقسام رفتارها و گفتارهای خود در مقابل نص صریح حکم و دستورات حضرت امام خامنه‌ای ایستاده‌اند و در فتنه 88 تمامیت رذالت‌های فکری و هویتی خود را به نمایش گذاشتند، اساسا داخل نظام نیستند که برای تحقق منافع شخصی خود، در پوشش دلسوزان نظام و مردم خودنمایی کنند.

2-فاصله احمدی‌نژاد فعلی و منتقدان خائن: بر اساس تبارشناسی منتقدان حرکت آقای احمدی‌نژاد در ثبت نام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری دوزادهم، باید توجه داشت که حتی احمدی‌نژاد امروز که به توصیه رهبری گوش نداد، بسیار جایگاه بالاتر و قابل قبولتری دارد نسبت به کل مجموعه مدعیان تدبیر که علی رغم تصریحات صریح امام خامنه‌ای، با اصرار به دشمنان نظام اعتماد کردند و چرخ هسته‌ای و زندگی مردم را به کلی از کار انداختند، و همچنین اصلاح طلبان افراطی که در فتنه 88 بر خلاف توصیه امام خامنه‌ای با دشمنان نظام همراهی کردند و برای کشور هزینه تراشی کردند و تمام تلاششان را برای تحریمهای بیشتر علیه مردم ایران بکار گرفتند و همچنین کارگزارانی که جنایات اقتصادی‌شان علیه کشور و ایجاد فاصله و شکاف بزرگ طبقاتی بین مردم، هیچگاه از اذهان عمومی پاک نخواهد شد.

3- شیوه نقد و قضاوت درون گفتمانی: متاسفانه بعد از 37 سال که از انقلاب می‌گذرد، همچنان بعضی از نیروهای انقلابی در شیوه نقد درون گفتمانی مشکل دارند و هیچگاه هنر جذب و حتی حفظ نیروهای خود را نداشته اند. برخی نیروهای انقلابی تا زمانی که فردی خدمت می‌کند، تلاشش را امری کاملا طبیعی و وظیفه عادی تلقی می‌کنند و هیچ احساس مسئولیت آنچنانی برای خود در کمک و حمایت نمی‌بینند و حتی بعضا خدمات را نمی‌بینند اما اگر همان فرد در کوچکترین مساله‌ای دچار خطا شود، آنگاه خشن‌ترین برخوردها را با وی می‌کنند. این در حالی است که سیره حضرت امام(ره) و شخص حضرت امام خامنه‌ای به گونه دیگری است تا جایی که معظم له حتی افرادی چون ظریف، صالحی و عراقچی را نیروهای انقلاب می‌دانند. این در حالی است که  این روزها همگان بر ظلمی که این افراد بر مشی انقلابی و اقتدار ملی و صنعت هسته‌ای و علم و پیشرفت کشور انجام دادند، کاملا واقفند.

4- تحلیل رفتار احمدی‌نژاد: رئیس جمهور سابق یا به سخنانش متعهد است و در انتخابات بعنوان کاندیدا حاضر نمی‌شود و ثبت نامش صرفا یک تاکتیک برای تائید صلاحیت گرفتن بقایی و حمایت از او با در اختیار داشتن تریبون کاندیداتوری و یا موضوع مهمتری از دیدگاهش چون روشنگری و پاسخگویی به دروغ‌هایی است که این سالها برخی دولتمردان یازدهم بر آن اصرار داشتند و خیانتهایی است که برخی به نظام و مردم در این سالها انجام داده‌اند، می باشد.

در اینصورت هر چند مساله خالی از اشکال نیست اما در حقیقت احمدی‌نژاد در نهایت به توصیه رهبری گوش خواهند داد و تا آخر بعنوان کاندیدا باقی نخواهند ماند و صرفا به دنبال بهره بردن از تریبون و فرصتهای کاندیداتوری در راستای روشنگری هستند آنهم بنابر اهدافی که در ذهن دارد. که در اینصورت ماجرا هر چند کمرنگ اما به هر حال تفاوت دارد با زمانی که وی برخلاف توصیه بی‌قید و شرط حضرت امام خامنه‌ای ورود جدی کند.

اما اینکه آیا با مرگ هاشمی رفسنجانی شرایط عوض شده است و آن توصیه امام خامنه‌ای نیز بنابر شرایط خاص آن روز بوده است، مساله دیگری است که از اطلاع و تحلیل امثال نویسنده خارج است اما ظاهر امر این است که آن توصیه منوط و محدود به شرایط دوران خاص حیات هاشمی _فردی که در فتنه 88 قطعا نقش داشت _ نبوده است.

5- انتظار مردم از احمدی‌نژاد: رئیس جمهور سابق بخوبی می‌داند که اگر در بین مردم در گذشته و حال محبوبیتی داشته و دارد، صرفا بخاطر مشی انقلابی و استکبار ستیزی و همچنین خادمی و دلسوزی برای مردم بوده است و هر گاه قدمی از آن مشی فاصله گرفته است، مردم و دلسوزان و دستداران واقعی وی نیز از وی فاصله گرفته‌اند و در شرایط فعلی نیز قاعده متفاوتی نیست بلکه مردم ایران و نیروهای ارزشی و دوستداران واقعی وی هیچگاه بر اساس فاکتورهای حزبی عمل نخواهند کرد. مردم ایران همچون اصلاح طلبان و کارگزاران نیستند که از مسئولان و نیروهای خود تحت هر شرایطی حتی اگر تبدیل به خائن به نظام و کشور شوند، حمایت کنند.

6- حال فعلی احمدی‌نژاد: همانگونه که مرحوم هاشمی را باید در چند دوره جداگانه تحلیل و بررسی کرد، احمدی‌نژاد نیز همینگونه است اما به یقیین احمدی‌نژاد غبار گرفته‌ی فعلی با همه تنزلاتی که به عقیده نگارنده نسبت به سالهای 84 و 90 داشته، همچنان از کل مدعیان تدبیر و  اصلاح‌طلبان و کارگزاران، ولایتمدارتر و دلسوزتر برای مردم و نظام است مگر اینکه خود اصرار به ادامه برخی اشتباهات و بروزرسانی نسخه خود بر پایه الگوی جریان شرارت نفوذی و بر خلاف مشی دوران خادمی خود داشته باشد.

به هر حال باقی ماندن احمدی‌نژاد در عرصه کاندیداتوری، تنها موجب نفرت عمومی از وی و سرخوردگی حامیانش خواهد شد و او با این کار قمار دو سرباختی را شروع کرده است که تنها منفعت آن را روحانی و جریان اصلاحات خواهند برد. و اگر او به این مشی خود ادامه دهد، قطعا متهم به همکاری پشت پرده با دولت فعلی و جریان سازش با غرب برای عدم پیروزی کاندیدای اصلح خواهد شد و آنگاه بر اساس ملاک حال فعلی افراد، مردم حق دارند که او را به کلکسیون هاشمی‌چی‌ها ملحق کنند.

تعداد نظرات: 2
منتشر نشده: 2

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۵۰۰ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۰,۶۲۹ مورد