یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 846933
تاریخ انتشار: شنبه, ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۱۶
دسته: دیدگاه
پرینت
ایمیل
حجت الاسلام علیزاده

استمرار مقاومت ؛ رمز آزادى کامل فلسطین

متن یادداشت حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم علیزاده با عنوان «استمرار مقاومت ؛ رمز آزادى کامل فلسطین» به شرح ذیل است:«ان الباطل کان زهوقا»
در اهمیت ششمین کنفرانس بین‌المللى حمایت از انتفاضه فلسطین همین بس که رهبرى معظم انقلاب امام خامنه‌اى(مدظله‌العالى) شخصا در مراسم افتتاحیه این اجلاس حضور یافتند و ضمن ایراد سخنان بسیار مهم، راهبردى و اساسى، شفاف‌تر از هر زمانى پرده از روى قصه پرغصه جهان اسلام و اندوه جان‌کاه مظلومیت این ملت صبور برداشتند. قریب به 7 دهه است که بشریت شاهد بى‌سابقه‌ترین ظلم تاریخ، آن‌هم در منظر و مَرآى مدعیان حقوق بشر مى‌باشد، چراکه در هیچ برهه‌اى از تاریخ، هیچ‌یک از ملتهاى جهان با چنین اقدام ظالمانه و سبعانه‌اى مواجه نبوده‌اند که در یک توطئه‌اى فرامنطقه‌اى، کشورى به‌طور کامل اشغال و ملتى از خانه خود رانده بشود! 70 سال است که دوست‌نمایان دروغین به بهانه صلح و سازش، ملت مظلوم فلسطین را به‌سان توپى از این اجلاس به آن اجلاس بین‌المللى پاس مى‌دهند و از این رهگذر، این ملت مظلوم فلسطین است که همچنان در آتش فتنه‌انگیزى و جنایات اسرائیل مى‌سوزد.
آنچه بیش از هر چیز دلها را به درد مى‌آورد، همراهى برخى کشورها و دولتهاى به‌اصطلاح عربى و اسلامى منطقه است، آنان که به‌ظاهر فریاد دوستى با ملت فلسطین سر مى‌دهند اما به‌واقع پاى سفره سازش و دریوزگى و بلکه جیره‌خوارى رژیم صهیونیستى و حامیان بین‌المللى آن به‌ویژه شیطان بزرگ آمریکا مى‌نشینند و این روزها وقیحانه از صلح و سازش و رفاقت آشکار با این غده سرطانى جهان اسلام دم مى‌زنند!
سالهاست که متأسفانه با توطئه مرموز مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل و میدان‌دارى و پشتیبانى همه‌جانبه رژیم وهابى و سلفى آل‌سعود، آتش فتنه جنگ نیابتى در منطقه برافروخته گردیده است. آتش فتنه‌اى که تکفیر و داعش پرچمدار آن بوده و ضمن نشان دادن چهره‌اى خشن از اسلام، بیش از هر زمان دیگرى رژیم صهیونیستى را در حاشیه امن قرار داده است. به‌راستى از فتنه مسلمان‌کشى به بهانه‌هاى واهى قومى و مذهبى، چه کسانى بیشترین سود را مى‌برند؟!
چنان‌که رهبرى حکیم و شجاع انقلاب اسلامى فرمودند، بحرانهاى موجود در چندین کشور اسلامى منطقه و زبانه کشیدن شعله‌هاى جنگ قومى و مذهبى، موجب شده است تا حمایت از مسئله‌ى فلسطین و آرمان مقدس قدس شریف کم‌رنگ گردیده و موضوع اول جهان اسلام یعنى اسرائیل غاصب به حاشیه و بلکه به فراموشى سپرده بشود. ولى از آن‌جا که وعده الهى است: «اَنّ الارضَ یرثها عبادى الصالحون.»و نیز «و لن‌یجعل الله للکافرین على المومنین سبیلا.» به فضل الهى به‌زودى انتفاضه مقدس و مقاومت جانانه ملت بزرگ و همیشه زنده فلسطین به ثمر خواهد نشست و جهانیان شاهد اضمحلال و نابودى رژیم صهیونیستى خواهند بود. البته حمایت و پشتیبانى دولتها و ملتهاى مسلمان و آزادى‌خواه با هر گرایش و سلیقه‌اى باید هم‌چنان جریان داشته باشد و با هوشمندى و بصیرت، مسأله فلسطین و قبله اول مسلمین را در اولویت ویژه خود قرار بدهند.
آنچه رهبرى عزیز انقلاب مبنی بر بروز و ظهور نشانه‌هاى افول رژیم صهیونیستى و حتى ضعف فزاینده متحدان آن به‌ویژه آمریکاى جنایتکار مطرح فرمودند، در واقع یک حقیقت راهبردى است که به‌حق آن‌را نتیجه و ثمره مقاومت اسلامى باید دانست که مى‌رود تا با وحدت همه نیروهاى مقاومت فلسطین و با پشتوانه نصرت الهى در جریان انتفاضه سوم، شکستى جدى را به جبهه استکبار به‌ویژه رژیم غاصب صهیونیستى تحمیل نماید. ان‌شاءالله.
چه آن‌که قدرت مقاومت یک ملت متحد و منسجم و انقلابى به میزانى است که قوى‌ترین قدرتهاى زورگو و پوشالی جهان را به زانو در مى‌آورد؛ بهترین گواه بر این حقیقت، مقاومت و ایستادگى ملت بزرگ ایران اسلامى در طى 38 سال پس از پیروزى انقلاب اسلامى است و به تبع آن راست‌قامتى ملتهاى مسلمان و مظلوم لبنان، عراق، سوریه، یمن، بحرین و... که با اراده آهنین خود مدعیان دروغین دمکراسى و حقوق بشر و آزادى و ائتلافهاى دروغین علیه تروریزم را به چالش کشیده و تسلیم خود نمودند و اکنون درسى فراموش‌نشدنى به سران استکبار و عوامل وابسته منطقه‌اى آنان دادند.
اکنون مقاومتهاى پى‌در‌پى غزه نه تنها این منطقه از جهان اسلام را تبدیل کرده است به قلعه شکست‌ناپذیر مقاومت، بلکه الگو و سمبلی است براى همه ملتهاى تحت ظلم و ستم جهان که با اتحاد و انسجام ملى و ایستادگى و مجاهدتى همه‌جانبه مى‌توانند بزرگ‌ترین قدرتهاى مادى دنیا را از پاى درآوردند و سربلندى و جاودانگى خود را تضمین نمایند. ان‌شاءالله‌.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۷۵۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۰۷,۴۵۰ مورد