یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 843167
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۵۱
دسته: دیدگاه
پرینت
ایمیل
مهران کریمی

چیزی به نام «شَرف»

«ولن یجعل الله للکافرین علی المؤمنین سبیلا» قرآن کریم – سوره نساء - آیه 141

نفی سُلطه و سیطره‌ی کفار بر مسلمین دستور صریح قرآن کریم است. انقلاب اسلامی در اعتراض به همین سلطه‌گری کافرین و مستکبرین و اذناب داخلی‌شان بر مملکت اسلامی شکل گرفت.

حالا جماعتی سُکان‌دار مدیریت‌ در بالاترین سطوح مدیریت «دولت جمهوری اسلامی» شده‌اند که در نظر و عمل اعتقادی به «نفی سُلطه‌ی کفار» ندارند. نشانه و شاهدش هم مهمانیِ دورهمی برخی مسئولین در منزل سفیر سوئد در تهران به بهانه‌ی افتتاح دفتر تجاری سوئد است. حضور زنان بی‌حجاب در این مهمانی که با سبک و سیاقی کاملا غربی برگزار شده تنها گوشه ای از باطنِ تحقیرآمیز این برنامه و بی‌تفاوتی به اصول حاکمیت ملی و اسلامی ما است.

ظاهرا نفی «استقلال ملی» با ادبیات جهانی‌شدن و تعامل با دنیا و... و تقدیم مهم‌ترین دستاوردهای دانشمندانِ شهیدمان در قبال «سرابِ» وعده داده‌ شده‌ی مستکبرین کافی نبوده که جماعت وزرا و دیپلمات‌ها این‌چنین «مخلصانه و چاکرانه» به دستبوسی بیگانگان شتافته‌اند. باید از مسئولین حاضر در این برنامه‌‌ی خفت‌بار پرسید به راستی برگزاری «مراسم افتتاحیه دفتر تجاری سوئد در ایران» در منزل سفیر چه توجیه عقلی و فنی و دیپلماتیکی دارد؟!

حقیقت این است که هیچ توضیح و توجیه عقلی و شرعی برای این حجم از حقارت و این سطح از وادادگی و عقب‌‌افتادگی فرهنگی و سیاسی وجود ندارد. شرع و اصولِ اسلامی به کنار، قطعا این رفتار با بدیهی‌ و ابتدایی‌ترین اصول دیپلماتیک و موازین عقلیِ حکومت‌داری و «صیانت از حاکمیت و منافع ملی» نیز همخوانی ندارد. ایران با جمعیتی 80 میلیونی و موقعیت ژئوپلتیک مناسب  بازار بسیار خوبی برای سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی است. سوئدی‌ها و غیر سوئدی‌ها آرزو دارند سهم بیشتری از این بازار سودآور به دست بیاورند و قطعا در این میان ما هستیم که باید «دستِ بالا» را در معادلات و معاملات دیپلماتیک و اقتصادی و... داشته باشیم نه اینکه از موضعی انفعالی و بدهکار با دیگران روبرو شویم.

مراجع عظام، روحانیت متعهد و امت حزب الله!

به یاد بیاوریم کلام نورانی امام امت و بنیانگذار جمهوری اسلامی را که فرمود:

«این خاصیت اشرافیت... و خاصیت حکومت رفاه طلبان است که در مقابل سفارتخانه‌های خارجی ذلیل بودند و در مقابل رعیت خودشان و قشر محرومین با کمال قلدری رفتار می‌کردند.» (صحیفه امام خمینی (ره) – جلد 18)

حضور توأم با تحقیر برخی مسئولین عالی‌رتبه‌ اجرایی در چنین مراسمی «نشانه»‌ای از «بیماریِ مزمن اشرافی‌گریِ غرب‌زده و غرب‌پرست» در عالی‌ترین سطوح دولت یازدهم و پیشرفتِ دشمن در پروژه‌ی «نفوذ» برای «تغییر باورها و محاسبات مسئولین نظام» است. اگر تاکنون نیز کسانی با هر توجیهی چنین بیماری خطرناکی را تشخیص نداده‌اند برگزاری این برنامه در پایتخت ام‌القُرای جهان اسلام به منزله‌ی استیلای پرچم خودباختگی و بیگانه‌پرستی بر سر درِ دولت اشرافیت است.

بی‌تفاوتی و انفعال در برابر این دست برنامه‌ها و اقدامات قطعا در تضاد با موازین اسلامی و انقلابی و دفاع از منافع ملی است. «نهی از منکر» و اعتراض به این حرکت در چارچوبی عقلانی و قانونی وظیفه‌ی حتمی همه‌ است.

آقایان به اصطلاح «مسئول»!

مردم عزیزترین فرزندان‌شان را تقدیم اسلام و حکومت اسلامی نکرده‌اند تا شما حقوق نجومی بگیرید و در کنار استفاده از هزار مدل امکانات و رانت دولتی و بعضا برهم زدن ثروت‌های میلیاردی، دستِ آخر در تحقیرآمیزترین شکلِ ممکن در مقابل برنامه‌ها و اقداماتِ طراحی شده‌ی بیگانگان در پایتخت ام‌القُرای اسلام سر تعظیم فرود بیاورید.

«شَرف» را در لغت‌نامه به «عزت»، «احترام» و «بزرگواری» ترجمه کرده‌اند. اگر آیه‌ی نفی سبیل و دستورات صریح اسلام عزیز در شیوه‌ی برخورد با کفار را نخوانده یا فراموش کرده‌اید و بنای عمل به خطاب قرآنی «أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ» را ندارید لااقل به «شَرف» و آبروی ملی و میهنی ایرانیان پایبند باشید.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۴,۸۵۹ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۳۹,۱۲۹ مورد