یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 834574
تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۶:۰۷
دسته: دیدگاه
پرینت
ایمیل
محمد اسماعیلی دهقی

دهه فجر و دو گزینه در پیش روی

متن یادداشت محمد اسماعیلی دهقی کارشناس مسائل سیاسی با عنوان "دهه فجر و دو گزینه در پیش روی" به شرح ذیل می باشد:
طبیعی است که بعد از گذشت 38 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب و صدها دستاورد ارزشمند در زمینه های مختلف هیچکس نمی‌تواند ادعا کند که به همه آرمان های انقلاب دست یافته ایم وهمه اهدافی که برای آن انقلاب کردیم محقق شده است  .

در همین راستا دو گزینه در پیش روی داریم :

گزینه اول این است که بی خیال آرمان ها و اهداف دست نیافته شویم و به طور هنرمندانه آنها را ندید بگیریم و هر از گاهی یکی از آنها را پاک کنیم تا به تدریج هیچ ارمان دست نیافته ای باقی نماند و ما بمانیم و یک انبار پیروزی و دست آورد های رنگین و با خوشی وخوبی به زندگی انقلابی خود ادامه دهیم.

گزینه دوم یاداوری و تذکر نسبت به این اهداف و بارهای بر زمین مانده که برای آنها هزینه بسیار سنگینی پرداخت شده است.

بهتر است رسانه ها و مسئولین تکلیف خودشان را با این دو گزینه روشن کنند و مردم را هم در جریان قرار دهند تا یک عده که هنوز در جریان این انتخاب قرار نگرفته اند بی خود و بی جهت مورد طعن و سرزنش قرار نگیرند .

به طور قطع و یقین هر انسان آزاده و شرافتمندی که هنوز فریاد های الله اکبر و صحنه های روزهای جنگ و مقاومت را در خاطر خود حفظ کرده باشد بدون هیچ شک و تردیدی گزینه دوم را انتخاب می کند و حاضر است برای رسیدن به اهداف و آرمان های نیمه تمام و بر زمین مانده جان شیرین خود را نیز فدا کند .

در این بین هستند شمار زیادی از رسانه ها و انقلابیون که در کلام خود به گزینه دوم رای می دند ولی در عمل از خط مشی گزینه اول پیروی می کنند و از سر دلسوزی و یا شاید هم دلایل دیگر سعی می کنند از انقلاب و انقلابی گری و از خط سرخ مقاومت در مقابل طاغوت تنها به ظواهرو خاطرات شیرین و حماسی بپردازند.

دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب از دید آنها تنها تعدادی ماکت که بر روی آن شعار مرگ بر شاه نوشته شده است و کاغذ های رنگی که به درو دیوار آویخته میشود خلاصه می‌شود .
باور کنیم اگر همه مراسم ویژه دهه فجر را در این فعالیت های سطحی و تکراری خلاصه کنیم دشمن بیکار نمانده است  و تک تک دستاورد های انقلاب را با لطایف الحیل در قالب های مختلف عکس و فیلم و کلیپ های ویدویی به مسخره می‌گیرد و از انقلاب تنها یک پوسته زیبا و نازک باقی می‌ماند که با اندک فشاری مچاله میشود واز بین میرود.

کسانی که منتظر هویدا شدن شاخ و دم جنگ نرم دشمن هستند کافی است سری به جریان پر فشار محتوای موجود در فضای مجازی که در حال توزیع وانتشار است بزنند تا به خوبی دریابند که نتیجه انتخاب گزینه اول توسط برخی از مسئولین چه بر سر انقلاب و  آرمان های انقلاب آورده است .

تا دیر نشده با شهامت هر چه تمام تر رسانه های انقلابی آرمان های فراموش شده و کنار گذاشته شده را مجددا فهرست کنند و با فریاد بلند آن را از مسئولین محترم مطالبه کنند تا خون تازه و اکسیژن تازه در رگ های انقلاب جریان یابد و همه آن کسانی که به گزاف و به ناحق در سمت های فرهنگی و راهبردی نظام جای گرفته اند بدانند که چه بار سنگین و ارزشمندی را بر دوش دارند.

نا گفته نماند که حفظ و پاسداشت شعارهای اصیل و اصولی و برگزاری جشن های انقلاب هیچ منافاتی با یکدیگر ندارند و هیچکس با جشن و شادی مخالفتی ندارد آنچه که موجب نگرانی است سطحی نگری , غفلت و نادیده انگاشتن اهدافی است که هنوز محقق نشده است وراه درازی برای تحقق آنها درپیش داریم.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۰۹۴ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۲۴,۶۱۳ مورد