یک گرم طلای 18 عیار : ۱۱۶,۶۳۰ تومان
سکه تمام بهار : ۱,۲۰۲,۰۰۰ تومان
دلار: ۳,۷۶۳ تومان
یورو: ۴,۰۶۱ تومان

اشتراک خبر نامه

کد خبر: 814635
تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۵ دی ۱۳۹۵ ۱۳:۰۲
دسته: دیدگاه
پرینت
ایمیل
حجت‌الاسلام علی شیرازی

غفلت از نفوذ دشمن؛ تلاش در مسیر تغییر باورها

حجت‌الاسلام والمسلمین علی شیرازی نماینده ولی فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در یادداشتی با عنوان « غفلت از نفوذ دشمن، تلاش در مسیر تغییر باورها» نوشت»:

مقدمه
نفوذ شکلی ظریف و نامرئی از قدرت است که از طریق تسخیر و تسلط دستگاه محاسباتی و نظام تصمیم گیری بر یک فرد، گروه، دولت و... اعمال می شود.

واکاوی جریان نفوذ و اثرگذاری آن بر رجال مذهبی، سیاسی و فرهنگی که مقدمه تأثیرگذاری بر جامعه و سیاست ها و رویکردهای آن کشور در حوزه های داخلی و خارجی می باشد، نه تنها یکی از ضروریات اصلی شناخت پروژه نفوذ است، بلکه افزون بر آن، می تواند چشم انداز مؤثری برای مقابله با آثار و پیامدهای منفی نفوذ در پیش روی نخبگان و خواص جامعه اسلامی و انقلابی ایران قرار دهد.

به یقین تعمق در عمق ماجراها و نگریستن با عینک حقیقت بین بر همه این رخدادها، می تواند راهگشای خواص و عوما حتی رجال غافل و فریب خورده باشد.

تبیین حقیقت نفوذ، تاریخچه نفوذ در ایران، انواع و چگونگی نفوذ و در نهایت بیان راه های مقابله با نفوذ امنیتی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی از زبان حضرت امام خامنه ای، موضوعات مهمی است که در نوشتار حاضر مورد توجه قرار گرفته است.

تاریخ نفوذ در ایران

1. تاریخ ورود و نفوذ دولت های بیگانه در کشور ما از سال 1800 میلادی است؛ یعنی 216 سال است که اولین نفوذ خارجی از طریق حکومت انگلیسیِ هند اتفاق افتاد؛ جان ملکم انگلیسی آمد ایران - حالا تاریخش را کسانی که ملاحظه کردند می دانند - و تبعاتی که پیش آمد. ضعف آن دولت ها در مواجهه با نفوذ و تهاجم فرهنگ غربی و سیاست غربی و حکومت های غربی، موجب انفعال کشور شد و همین طور رفته رفته ما دچار ضعف شدیمف هزیمت هائی داشتیم؛ این هم یک واقعیتی است. ما در برآورد مسائل کشور و شناخت وضعیت کنونی کشور نمی توانیم این دوره را ندیده بگیریم. ضربه های سختی به ما زدند؛ هم نفوذ سیاسی پیدا کردند، هم نفوذ فرهنگی پیدا کردند، هم منابع ما را غارت کردند. (3 تیر 1392)

2. از سال 1800 انگلیسی ها اولین بار در دستگاه سیاسی کشور ما وارد شدند و دخالت کردند و نفوذ کردند و یارگیری کردند و همراه آن ها یا قریب به آن ها، بعضی از کشورهای دیگر اروپائی هم در این مدت همین کار را کردند. سال 1800 که اولین سفیر انگلیس وارد کشور شد - که از هند هم آمد؛ یعنی آن وقتی بود که حکومت هند در اختیار انگلیسها بود و نایبالسلطنه در آنجا بود - از همان بوشهر که از کشتی پیاده شد، شروع کرد به رشوه دادن و خریدن افراد و راحت توانست افراد را خریداری کند. این همه شاهزاده و امیر و اسم های دهنپرکن، همه در مقابل هدایای این آقا خاضع و تسلیم شدند! روند تطاول دشمنان در این کشور، از آن زمان شروع شد. این خاک نرم و خاکریز بی بنیاد ملىِ آن روز اجازه داد دشمن نفوذ کند، و نفوذ کردند. (26 مرداد 1390)

مذاکره و نفوذ

1. مذاکره آمریکا با جمهوری اسلامی یعنی نفوذ... در این مذاکرات، طرف مقابل تلاش داشت از هر فرصتی برای نفوذ استفاده کند و حرکتی بر خلاف منافع ملی کشور انجام دهد، البته مذاکره کنندگان ایرانی، حواسشان جمع بود، اما بالاخره آمریکایی ها در جاهایی فرصت پیدا کردند. (15 مهر 1394)

2. نفوذ خیلی مسأله مهمی است... از اصل واقعیت نفوذ غفلت نشود، غفلت نکنیم که دشمن در صدد نفوذ است... دشمن دارد برای نفوذ طراحی می کند. (4 آذر 1394)

3. بیشترین تمرکز آن ها برای دشمنی، نظام جمهوری اسلامی است و هر کار بتوانند می کنند و این هم که دم از مذاکره و گفتگو می زنند، برای نفوذ است. (15 مهر 1394)

4. مذاکره با اینها یعنی راه را باز کردن برای اینکه بتوانند، هم در زمینه اقتصادی، هم در زمینه فرهنگی، هم در زمینه های سیاسی و امنیتی کشور نفوذ کنند. (15 مهر 1394)

5. مذاکره بهانه است، مذاکره وسیله برای نفوذ است، مذاکره وسیله برای تحمیل خواست ها است. (18 شهریور 1394)

6. نیت آن ها این بود که از این مذاکرات و از این توافق، وسیله ای پیدا کنند برای نفوذ در داخل کشور. (26 مرداد 1394)

7. خواسته حقیقی آن ها از جمهوری اسلامی - که بارها آن را تکرار کرده اند - این است که جمهوری اسلامی... نفوذ آمریکا را در قضایای کشور ایران بپذیرد! ان، خواسته حقیقی رژیم آمریکاست. (14 آبان 1376)

راه های نفوذ

1. یکی از راه های ورود و نفوذ... ایجاد خلل در باورهاست؛ باور انقلابی، باور دینی، در معرفت های دینی و انقلابی اختلال ایجاد می کنند؛ رخنه کردن در این ها است و از همه طرق هم استفاده می کنند و آدم های گوناگونی هم دارند؛ استاد دانشگاه هم دارند، فعال دانشجویی هم دارند، نخبه فکری و علمی هم دارند؛ همه جور آدمی برای ایجاد این رخنه ها هستند. (25 شهریور 1394)

2. این رخنه از جاهای مختلفی ممکن است باشد؛ مواظب باشید. یک وقت آدم خبر می شود که فرض بفرمایید فلان سازمان آمده یک بخشی از مجموعهی فرهنگی ما را -مثلاً فرض کنید مهدکودکها را- به یک شکل خاصّی دارد هدایت می کند؛ این را آدم می فهمد، بعد که نزدیک می شود می بیند کار خطرناکی و کار بزرگی است [اما] آدم توجه نداشته؛ اینها رخنه است. (4 شهریور 1394)

3. یکی از کارهای مهم آن ها این است که با روش های موذیانه و موریانه وار، بین ما اختلاف بیندازند؛ این جزو کارهای رایج اینهاست، این کار را از قدیم انجام می دادند. البته متبحر و کارشناس کامل ان کار،انگلیسی های خبیث اند؛ آن ها در زمینه ایجاد اختلاف، از همه کارشناسترند؛ آمریکائیها پیش آنها شاگردی می کنند، از آنها یاد می گیرند! ایجاد اختلاف از راههای نفوذ، مثل موش های دزد، مثل موریانه، وارد شدن و نفوذ کردن؛ اینها جزو کارهای متعارف آنهاست. (10 آبان 1391)

4. بزرگ ترین هدفشان... تلاش در جهت تسلط بر اتاق فرمان انقلاب ها و نفوذ به درون احزاب مؤثر... یا تلاش برای خریدن برخی افراد و گروه ها... یا درگیر کردن مردم با مسائل فرعی و با یکدیگر... تلاش برای سازش پشت پرده با برخی خواص با وعده هائی دروغ همچون کمک مالی... است. (14 بهمن 1390)

5. با همه توان سیاسی و امنیتی و مالی، برای برقراری دوباره نفوذ و قدرت خود... به میدان می آیند. ابزار آنان، تطمع و تهدید و فریب است. تجربه ها نشان داده که در میان خواص، هستند کسانی که این ابزارها در آنان کارگر می شود و ترس و طمع و غفلت، آنان را دانسته یا ندانسته به خدمت دشمن در می آورد. (14 آبان 1390)

6. بعضی، از دشمن رودربایستی دانرد؛ بعضی، ملاحظه دشمن را می کنند. ملاحظه ملت را باید کرد، ملاحظه خدا را باید کرد، نه ملاحظه دشمن را. دشمن، دشمن است، هرچه ملاحظه کنی، هرچه عقب بنشینی، او جلو می آید. اگر خاکریز شما در مقابل دشمن دشمن خاکریز مستحکمی نباشد، او نفوذ می کند. (22 اسفند 1386)

7. دشمن به طور ویژه بر روی جریان های دانشجویی سرمایه گذاری می کند، تا بتوانند در محیط های دانشجویی نفوذ و رخنه کنند و برای خودشان سربازانی را در آنجا تدارک ببینند. این کار با نام های مختلف انجام می گیرد. (25 مهر 1385)

8. وجود رابطه برای آمریکائی ها - نه امروز، همیشه این طور بوده - وسیله ای بوده است برای نفوذ در قشرهای مستعد مزدوری در آن کشور. انگلیسیها هم همین طور بودند. انگلیسیها هم در طول سالیان متمادی سفارتخانهشان مرکز ارتباط با سفلگان ملت بود؛ کسانی که حاضر بودند خودشان را به دشمن بفروشند. سفارتخانهها یکی از کارهایشان این است... اینها این خلأ را در ایران دارند؛ احتیاج به پایگاه دارند، و پایگاه ندارند؛ این را می خواهند. احتیاج به رفت و آمد آزاد و بیدغدغه مأموران جاسوسی و مأموران اطلاعاتیشان و ارتباطات نا مشروع آنها با عناصر سفله و مزدور دارند؛ اما این را ندارند. ارتباط، این را برای آنها تأمین می کند. حالا می نشینند آقایان وراجی کردن و حرف زدن و استدلال کردن، که نبود رابطه با آمریکا برای ما مضر است. نه آقا! نبود رابطه با آمریکا برای ما مفید است. (13 دی 1386)

9. هر چیزی که دیدید دشمن روی آن حساسیت نشان می دهد، شما هم روی آن حساس بشوید و بفهمید که دشمن از اینجا می خواهد رخنه کند. (7 آذر 1369)

10. دشمن مستکبر سراسیمه و شتاب زده همه راه های نفوذ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی را مدنظر قرار داده و امیدوار است بتواند از این راه ها ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را محاصره کند و پنجه شوم خود را همانند دوران پیش از انقلاب در جسم و جان کشور عزیز ما فرو برد. (1 خرداد 1381)

نفوذ امنیتی

1. دشمن... از لحاظ فرهنگی، از لحاظ سیاسی، از لحاظ امنیتی، از جاسوس پروری، از رخنه در اعتقادات و ایمان راسخ مردان و زنان مؤمن این مرز و بوم ممکن است بخواهد وسیله ای برای رسیدن به اهداف شوم خودش پیدا کند. این، امنیت ما را تهدید می کند. (24 اردیبهشت 1388)

2. دشمن در صدد نفوذ است. هر پنجرهای پیدا کند، وارد خواهد شد؛ هوشیاریتان را بیشتر کنید. دشمن، امنیت ملی ما را هدف گرفته است. امنیت ملی برای یک ملت، از همه چیز واجبتر است. اگر امنیت ملی نباشد هیچ دولتی نمیتواند کار کند... وقتی که هرج و مرج و ناامنی باشد، هیچ مشکلی از مشکلات مملکت حل نخواهد شد؛ نه اقتصاد مردم، نه فرهنگ مردم، نه مسائل اجتماعی مردم، نه مسائل سیاسی مردم. وقتی امنیت نبود، همه اینها از بین خواهد رفت. دشمن این را هدف گرفته است. این را ملت ایران در همه جای کشور باید بفهمد؛ که البته میفهمد و میداند.(21 تیر 1378)

3. به هیچ وجه اجازه داده نشود که به بهانه نظارت، اینها به حریم امنیتی و دفاعی کشور نفوذ کنند؛ مطلقاً. مسؤولین نظامی کشور به هیچ وجه مأذون نیستند که به بهانه نظارت و به بهانه بازرسی و مانند این حرفها، بیگانگان را به حریم و حصار امنیتی و دفاعی کشور راه بدهند.(20 فروردین 1394)

4. نفوذ امنیتی چیز کوچکی نیست اما در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی و سیاسی، کم اهمیت است. نفوذ امنیتی عوامل خودش را دارد، مسؤولین گوناگون- از جمله خود سپاه - جلوی نفوذ امنیتی دشمن را با کمال قدرت انشاءا... میگیرند.(25 شهریور 1394)

نفوذ اقتصادی

1. دشمن حتی با کسانی که خیلی هم دشمنی ندارد، در زمینه اقتصادی به صورتی عمل میکند که آنها را به خودش وابسته کند. این کشورهای منطقه که نوکرهای استکبار آمریکایی هستند؛ آمریکا از لحاظ اقتصادی با آنها چه میکند؟... آنان را میدوشد و به خودش وابستهتر میکند. دشمن در زمینه اقتصادی با دوستش نیز اینگونه است.(20 شهریور 1374)

2. در زمینههای اقتصادی، چشمهای بینای مسؤولین اقتصادی بایستی باز باشد و مواظب باشند که [دشمنان] نفوذ اقتصادی پیدا نکنند؛ چون نفوذ دشمن پایه اقتصاد محکم را متزلزل میکند، آنجاهایی که نفوذ اقتصادی کردند، آنجاهایی که توانستند خودشان را بر اقتصاد کشورها و ملتها مثل یک بختکی سوار بکنند، پدر آن کشورها درآمد... این هم البته خیلی مهم است، اما در قبال نفوذ سیاسی و نفوذ فرهنگی اهمیتش کمتر است و از همه مهمتر، نفوذ سیاسی و نفوذ فرهنگی است.(25 شهریور 1394)

نفوذ فرهنگی

1. دشمن سعی میکند در زمینه فرهنگی، باورهای جامعه را دگرگون کند و آن باورهایی را که توانسته این جامعه را سر پا نگه دارد جابهجا کند، خدشه در آنها وارد کند، اختلال و رخنه در آنها به وجود بیاورد. خرجها میکنند؛ میلیاردها خرج میکنند برای این مقصود، این رخنه و نفوذ فرهنگی است.(25 شهریور 1394)

2. تمرکز دشمنان بر روی فرهنگ بیشتر از همهجاست؛ چرا؟ بهخاطر همین تأثیر زیادی که فرهنگ دارد. هدف و آماج تحرک دشمنان در زمینه فرهنگ، عبارت است از ایمان مردم و باورهای مردم. مسؤولان فرهنگی، باید مراقب رخنه فرهنگی باشند؛ رخنههای فرهنگی بسیار خطرناک است.(1 فروردین 1393)

3. عدهای اینقدر وقاحت ورزیدند که نام شهدا و اصل شهادت را زیر سؤال ببرند. شما ببینید توطئههای دشمن تا کجا از لحاظ فرهنگی و سیاسی نفوذ میکند و چقدر من و شما باید هوشیار باشیم که جلوی این توطئهها را بگیریم.(27 اردیبهشت 1386)

4. امروز قدرتهای جهانی، حتی با زور نظامی، میخواهند فرهنگ خودشان را منعکس و منتقل کنند. امریکاییها به شیوهای که در مورد دولت و حکومت و نظام اجتماعی و اقتصادی قائلند، به اینجا و آنجای دنیا لشکرکشی میکنند؛ یعنی این طغیان نفوذ نامشروع فرهنگ بیگانه، به اینجاها هم میرسد.(12 مرداد 1372)

نفوذ سیاسی

1. نفوذ سیاسی هم این است که در مراکز تصمیمگیری، و اگر نشد تصمیمسازی، نفوذ بکنند. وقتی دستگاههای سیاسی و دستگاههای مدیریتی یک کشور تحت تأثیر دشمنان مستکبر قرار گرفت، آنوقت همه تصمیمگیریها در این کشور بر طبق خواست و میل و اراده مستکبرین انجام خواهد گرفت؛ یعنی مجبور میشوند. وقتی یک کشوری تحت نفوذ سیاسی قرار گرفت، حرکت آن کشور، جهتگیری آن کشور در دستگاههای مدیریتی، برطبق اراده آنها است؛ آنها هم همین را میخواهند.(25 شهریور 1394)

2. هدف این بود و هست که کاری کنند که اگر نظام اسلامی باقی میماند، از عناصر ضعیفالنفسی که میتوان در آنها نفوذ کرد، استفاده کنند و اینها را در مسائل کشور، در واقع طرفهای اصلی خودشان قرار بدهند. بالاخره نظامی به وجود بیاید و ادامه پیدا کند که قدرت کافی نداشته باشد، ضعیف باشد، مطیع باشد– عمده این است که سرسپرده باشد، مطیع باشد– در مقابل امریکا نایستد، قد علم نکند. اهداف اینهاست.(15 بهمن 1389)

3. دشمن ما دستگاه عظیم استکبار است که مهمترین تصمیمگیرهایش سرمایهداران صهیونیست و کمپانیدارها و تراکتدارها و کارتلدارهای گردنکلفت دنیایند. این، در مقابل نظام اسلامی ایستاده است و البته از همه شیوهها هم استفاده میکند... و اگر دستش برسد در متن مسؤولین بالا و نیمه بالای جمهوری اسلامی هم نفوذ بکند، این کار را هم میکند.(23 اردیبهشت 1383)

4. روند غربباوری و غربزدگی... متأسفانه داشت در بدنه مجموعههای دولتی نفوذ میکرد... حالا یک عدهای در جامعه، ممکن است به هر دلیلی شیفته یک تمدنی یا یک کشوری باشند؛ اما این وقتی به بدنه مدیران انقلاب و مجموعههای انقلاب نفوذ میکند، چیز خیلی خطرناکی میشود.(2 شهریور 1387)

5. مدتهای مدیدی تلاش کردند تا شاید بتوانند در دولتهایی که در نظام جمهوری اسلامی با رأی مردم سر کار میآیند، نفوذ کنند؛ شاید بتوانند برخی از عناصر مؤثر در دولتها را از خود کنند و بخرند و مقاصد و نیات خودشان را از آن راه تأمین کنند.(17 آبان 1385)

6. امروز سیاست استکباری، استعمار فرانو است؛... یعنی دستگاه استکباری کاری کند که عناصری از ملتی که این مستکبر میخواهد آن را قبضه و تصرف کند، بدون اینکه بدانند، به او کمک کنند. دشمن، ایمان شما را سد مستحکم خود میبیند و دلش میخواهد این سد برداشته شود. حالا عناصری از میان خود ما بیایند و بنا کنند این دیوار را تراشیدن یا سوراخ کردن. اینها گرچه خودی هستند، اما دارند برای دشمن کار میکنند؛ دشمن هم روی اینها سرمایهگذاری میکند. دیدید که امریکاییها حتی در کنگرهشان تصویب کردند که به عناصری در داخل کشور ما پول بدهند تا برای آنها کار کنند.(12 اریبهشت 1384)

نفوذ موردی

نفوذ موردی... معنایش این است که فرض کنید شما یک دم و دستگاهی دارید، یک مسؤولی هستید؛ یک نفر را با چهره آرایش شده، بزک شده، با ماسک در مجموعه شما بفرستند؛ شما خیال کنید دوست است در حالی که او دوست نیست، تا او بتواند کار خودش را انجام بدهد؛ گاهی جاسوسی است که این کمترینش است؛ یعنی کماهمیتترینش جاسوسی است، خبرکشی و خبردهی است؛ گاهی کارش بالاتر از جاسوسی است، تصمیم شما را عوض میکند. شما یک مدیری هستید، یک مسؤولی هستید، تصمیمگیر هستید، میتوانید یک حرکت بزرگ یا مؤثری انجام بدهید، اگر چنانچه این حرکت را اینجور انجام بدهید این به نفع دشمن است، او میآید کاری میکند که شما حرکت را اینجور انجام بدهید.(4 آذر 1394)

نفوذ جریانی

از این خطرناکتر، نفوذ جریانی است. نفوذ جریانی؛ یعنی شبکهسازی در داخل ملت؛ به وسیله پول که نقش پول و نقش امور اقتصادی اینجا روشن میشود. عمدهترین وسیله دو چیز[است]؛ یکی پول، یکی هم جاذبههای جنسی. افراد را جذب کنند، در هم جمع کنند؛ یک هدف جعلی و دروغین مطرح کنند و افراد مؤثر را، افرادی که میتوانند در جامعه اثرگذار باشند، بکشانند به آن سمت مورد نظر خودشان. آن سمت مورد نظر... عبارت است از تغییر باورها، تغییر آرمانها، تغییر نگاهها، تغییر سبک زندگی؛ کاری کنند که این شخصی که مورد نفوذ قرار گرفته است، تحت تأثیر نفوذ قرار گرفته، همان چیزی را فکر کند که آن امریکایی فکر میکند؛ یعنی کاری کنند که شما همان جوری نگاه کنی به مسأله که یک امریکایی نگاه میکند... همان جوری تشخیص بدهی که آن مأمور عالیرتبه سیا تشخیص میدهد؛ در نتیجه همان چیزی را بخواهی که او میخواهد. بنابراین خیال او آسوده است؛ بدون اینکه لازم باشد خودش را به خطر بیندازد و وارد عرصه بشود، شما برای او داری کار میکنی؛ هدف این است، هدف نفوذ این است... اگر این نفوذ نسبت به اشخاصی انجام بگیرد که اینها در سرنوشت کشور، سیاست کشور، آینده کشور تأثیری دارند... آرمانها تغییر پیدا خواهند کرد، ارزشها تغییر پیدا خواهد کرد، خواستها تغییر پیدا خواهد کرد، باورها تغییر پیدا خواهد کرد.(4 آذر 1394)

نقطه‌های نفوذ

1. امروز جبهه عظیمی در مقابل اسلام گسترده شده است... چرا بعضی این جبهه عظیم را نمیبینند؟!... فرق مختلف ضد اسلامی، ضد معنویت، ضد حقیقت، در مقابل اسلام دست به دست هم دادند؛ موشکافی میکنند تا نقطه ضعفها را پیدا کنند، از آن نقطه ضعفها استفاده کنند؛ نقاط نفوذ را پیدا کنند، از آن نقاط نفوذ به ما ضربه بزنند.(17 مهر 1389)

2. دشمن مستکبر، سراسیمه و شتابزده همه راههای نفوذ فرهنگی و سیاسی و اقتصادی را مدنظر قرار داده و امیدوار است بتواند از این راهها ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را محاصره کند.(1 خرداد 1381)
3. دشمن در صدد نفوذ است. هر پنجرهای پیدا کند، وارد خواهد شد؛ هوشیاریتان را بیشتر کنید.(21 تیر 1378)

4. دشمن وقتی در مقابل نظامی مثل نظام جمهوری اسلامی قرار گرفت و دید که نمیتواند از جبهه، بر این انقلاب و بر این ملت پیروز بشود، سعی میکند که در داخل ملت رخنه کند و از درون، کار را مشکل نماید5 آذر 1369)

موانع نفوذ

1. [دشمنان] با هرکسی در میان ملت که در مقابل دشمن ایستادگی بیشتری داشته باشد، بیشتر مخالفند. با عناصر مؤمن بیشتر مخالفند، با سازمانها و نهادهای انقلابی بیشتر مخالفند، با عناصر حزباللهی بیشتر مخالفند؛ چون میدانند اینها سدهای محکم و مستحکم در مقابل نفوذ دشمنان هستند.(14 خرداد 1394)

2. آن ملتی که آمادگی خود را، حضور خود را، عزم راسخ خود را در همه میدانها به نمایش میگذارد، دشمن را از نفوذ در خود و غلبه بر خود مأیوس میکند.(15 دی 1386)

3. استقلال به معنای... ایجاد کردن سدی در مقابل نفوذ کشورها است که نتوانند منافع آن کشور را، منافع[آن] ملت را تحتالشعاع منافع خودشان قرار بدهند.(19 بهمن 1392)

3. وقتی که عزت شامل حال یک انسان، یک فرد یا یک جامعه میشود، مثل یک حصار عمل میکند، مثل یک بازوی مستحکم عمل میکند؛ نفوذ در او، محاصره او، نابودکردن او برای دشمنان دشوار میشود؛ انسان را از نفوذ و غلبه دشمن محفوظ نگه میدارد. آن وقت هر چه این عزت را در لایههای عمیقتر وجود فرد و جامعه مشاهده کنیم، تأثیرات این نفوذناپذیری بیشتر میشود؛ کار به جایی میرسد که همچنان که انسان از نفوذ و غلبه دشمن سیاسی و دشمن اقتصادی محفوظ میماند، از غلبه و نفوذ دشمن بزرگ و اصلی؛ یعنی شیطان هم محفوظ باقی میماند.(14 خرداد 1391)

شورای ملی ایرانیان آمریکایی با هدف برقراری ارتباط بین ایران و آمریکا از سال 2001، با حمایت دستگاه های اطلاعاتی، نظامی، سیاسی و همچنین شرکت های بزرگ اقتصادی آمریکا، با هدف نفوذ به عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و نظامی کشور به وجود آمد و با برخی از افراد در داخل کشور ارتباط برقرار کرد و هر روز نیز بر دامنه نفوذ خود در داخل کشور افزود.

گفتنی است بنیاد اعانه ملی برای دموکراسی، از حامیان اصلی مالی و سیاسی شورای ملی ایرانیان آمریکایی می باشد که با دستور مستقیم بیل کیسی، رئیس سابق سیا، و به منظور پیگیری اهداف براندازانه آمریکا در مناطق مختلف جهان تأسیس شده است.

در فوریه سال 2006 نیز اداره امور ایرانیان در وزارت خارجه آمریکا تأسیس شد. الیزابت چنی، دختر دیک چنی معاون وقت رئیس جمهور آمریکا، مسؤول نظارت بر آن اداره گردید. هدف از تأسیس اداره امور ایرانیان، کسب اطلاعات بیشتر از فضای داخل ایران بود.

رایس، وزیر امور خارجه وقت ایالات متحده، پس از راه اندازی دفتر امور ایرانیان، با درخواست بودجه 75 میلیون دلاری از کنگره آمریکا، برای پیشبرد طرح حمایت از دموکراسی در ایران یا براندازی ایران و تغییر نظام سیاسی از درون اقدام کرد.

فتنه 88 یکی از عرصه های عملکردی بروز و ظهور این دفاتر قلمداد می شود. این دفاتر ضمن اقدام به شناسایی و جذب مدیران و افراد با دسترسی های بالقوه و بالفعل در جمهوی اسلامی ایران به عنوان منابع اطلاعاتی، مأموریت عملیاتی ویژه ای برای نفوذ و تغییر سیاست های داخلی و خارجی کشور بر عهده گرفتند.

الیزابت چنی همچنین درسال 2006 یک طرح رقابتی آنلاین برای اعطای کمک های مالی به مخالفان دولت ایران برگزار کرد که بهترین طرح ها را برای اصلاحات در ایران ارائه دهند. بودجه کل این طرح که برنامه دموکراسی ایران نام گرفت، 7 میلیون دلار برآورد شد.

این حمایت ها پس از روی کار آمدن دولت اوباما نیز ادامه داشت. درسال 2009 دولت اوباما این طرح را با اختصاص 20 میلیون دلاربرای حمایت ازمخالفان داخلی ایران ادامه داد.

وزارت امور خارجه آمریکا از سال 2013 یک جایگاه رسمی به عنوان سخنگوی فارسی زبان ایجاد کرد. این جایگاه اختیار دارد که با هماهنگی نزدیک واشنگتن، با رسانه های ایرانی فارسی زبان مرتبط شود.

رئیس ایران واچ از طرف دولت آمریکا در مورد مسائل ایران با مقامات دولتی، بخش خصوصی و خبرنگاران رسانه ها گفتگو می کند.

هدف دفاتر آمریکایی در حوزه مسأله هسته ای و پساتوافق نیز دقیقاً منطبق با اهداف از پیش تعیین شده ای است که سهمی از آن را در این نوشتار بیان کردیم.

برخی بر این باورند که طرح آمریکایی ها در پساتوافق، حرکتی شبیه طرح آمریکا برای لیبی است که آنان با بهره گیری از قدرت نفوذی های خود در داخل ایران به دنبال اجرایی کردن هستند.

خانم لزلی تسو، مشاور ویژه ایران در امور خاور نزدیک وزارت امور خارجه آمریکا از سال 2012 تا 2015، به عنوان افسرمیز لیبی در واشنگتن در تیم مذاکره کننده مسائل بمب گذاری پرداز 103 هواپیمای پانامریکن درسال1988 حضوری جدی داشت. برای برداشته شدن تحریم های سازمان ملل علیه لیبی فعالیت می کرد.

وی با توجه به حضورش در تیم مذاکره کننده، رابطه منابع بی نظیری پیدا کرد و با آنها ارتباط گرفت و راه را برای برقراری روابط لیبی با آمریکا در سال 2004 هموار ساخت و بعد از 25 سال، سفارت خانه آمریکا در لیبی افتتاح شد. خانم لزلی تسو موفق به تغییر سیاست های قذافی و به زانو درآوردن او در مقابل آمریکا شد.

این نقش را در بازی آمریکا با ایران با موضوع توافق هسته ای، آلن ایر به عهده دارد. وی به عنوان اولین سخنگوی فارسی زبان وزارت خارجه آمریکا شناخته می شود که در ایران واچ نیز مدیریت کرده است.

آلن ایر درخصوص عرفان هم مطالعات عمیقی دارد و جامعه ایران را دقیقاً میشناسد. وی فردی به ظاهر مذهبی و از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای است.

آلن ایر ارتباط نزدیکی با شورای ملی ایرانیان آمریکایی دارد و در جلسات آنان نیز حضور می یابد و با تعداد زیادی از ایرانیان به صورت روزانه مرتبط می باشد. آدم هایی که با چهره آرایش شده و بزک شده در کنار برخی مسؤلان کشوری قرار گرفته اند تا تصمیم و حرکت آنان را منطبق با نگاه غربی ها و آمریکایی ها شکل دهند و تصمیم ها به نفع ایالات متحده اخذ شود.

کنگره آمریکا در اواخرسال 2007 با درخواست جرج بوش مبنی بر اختصاص کمک مالی 400 میلیون دلاری برای افزایش عملیات های مخفی داخل ایران موافقت کرد. این بودجه صرف یارگیری در داخل ایران و نفوذ بر روی برخی از مسؤلان کشور شد.

طرح نفوذ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به منظور استحاله نظام اسلامی در سرلوحه طرح های براندازانه دفاتر آمریکایی قرار گرفت و با برنامه های بلند مدت کار را آغاز کردند. در این اقدام، استفاده از ظرفیت ایرانیان آمریکایی تبار در دستور کار قرار گرفت و از ظرفیت بالقوه آنان برای ارتباط گیری با مراکز تصمیم سازی در ایران استفاده شد.

در آستانه انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی، این ظرفیت وارد فاز جدیدی شد تا در عرصه مذاکره هسته ای و دوران پسابرجام، و با بازسازی طرح اجرا شده در لیبی، برخی نفوذی ها را وارد مجلس کنند و از درون، نظام را مورد آسیب جدی قرار دهند.

امام خامنه ای در 14 دی ماه 94 فرمودند: « مسأله نفوذ خیلی مهم است... البته در این زمینه روشنگری لازم است؛ روشنگری بدون اتهام، بدون تهمت زدن، بدون مصداق معین کردن، اما روشنگری اذهان مردم، چیز لازمی است». معظم له در همان تاریخ افزودند: «کسانی که در مسائل گوناگون دسترسی به اطلاعات دارند، خوب می دانند که چه دامی برای کشور گسترده اند یا می خواهند بگسترانند. برای نفوذ کردن در حصن و حصار اراده و فکر و تصمیم ملت ایران، با انحاء مختلف تدابیر و سیاست ها و توطئه ها؛ این الان در جریان است؛ مردم در باب انتخابات باید خیلی متوجه این باشند. اگر فرض کنیم عنصر نفوذی به شکلی وارد مجلس شورای اسلامی بشود یا وارد مجلس خبرگان بشود یا در ارکان دیگر نظام نفوذ بکند، مثل موریانه از داخل می جود و پایه ها را سست می کند و فرو می ریزد».

هدف دشمن تغییر ماهیت الهی ایران و رفتن کشور به زیر سلطه آمریکاست. اد رویس رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا می گوید: «اگر ایران درباره برنامه هسته ای خود سازش حقیقی نکند، ما باید با اعمال تحریم های شدید، اقتصاد این کشور را به فروپاشی کامل بکشانیم».

تشدید تحریم ها و تمدید برخی از تحریم ها از سوی مجلسین آمریکا و فریاد سازش برخی از نخبگانِ تحت تأثیر نفوذی ها، همه در راستای تحقق اهداف سران کاخ سفید است.

پیتر هارل عضو ارشد اندیشکده مرکز امنیت آمریکای جدید در سال 2015 میلادی پرده کنار می زند و می گوید: «آمریکا نیاز به تعقیب یک استراتژی در راستای اصلاحات سیاسی و اجتماعی در ایران دارد. آمریکا به این موضوع که قبل از انقضای توافق هستهای، شاهد اصلاحات سیاسی در ایران باشد، علاقه زیادی دارد و باید با سرمایهگذاری روی توافق هستهای به ترویج اصلاحات در ایران کمک کند تا تعامل بیشتر مؤسسات غیردولتی آمریکایی و بینالمللی با نهادهای جامعه مدنی در ایران تسهیل شود و واشنگتن نیز در کنار فعالانی ایرانی که به دنبال اصلاحات سیاسی در کشور هستند ادامه دهد»

راستی این افراد که آمریکا به آنان دل بسته چه کسانی هستند؟ آیا این ها همان نفوذی ها و یا کسانی نیستند که وابسته ها بر تصمیمات آنان اثر می گذارند؟ همان افرادی که باراک اوباما می گوید: «بارها گفته ام که ایران یک کور فوق العاده مستعد است. فرهنگی باستانی و تاریخی دارد. افرادی بشدت باهوش و مستعد دارد و من برای این افراد همواره آرزوهای خوب دارم»!!

وقتی دشمن از کسانی تعریف کند، به یقین مورد سوء ظن قرار می گیرند. ما باید در تصمیمات خود دقت کنیم. به مقوله نفوذ توجه کنیم و با جدی گرفتن بحث نفوذ، مواظب باشیم نفوذی ها بیش از این رخنه نکنند و با اجرایی کردن طرح سازش، ادامه راه را برای ما سخت نکنند.

نفوذی ها به دنبال سازش با استکبار جهانی اند. آمریکا به دنبال حذف شعار مرگ بر آمریکا و انکار هولوکاست است و آمریکا به دنبال سلطه بر جهان و حذف روحیه انقلابی ملت ایران است. چشم ها را باز کنیم. طرح نفوذ دشمن را بشناسیم. نفوذی ها را شناسایی کنیم و جلوی طرح مذبوحانه آمریکایی ها بایستیم و نگذاریم آمریکا به ایران برگردد و از ملت ایران انتقام بگیرد.

اگر در زیر پرچم ولایت بمانیم و به اندرزهای امام خامنه ای گوش بدهیم، به یقین آمریکا و نفوذی ها هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

ارسال نظر

کد امنیتی
کد جدید

نظر:

آمار و اطلاعات :
حاضرین آنلاین : ۵,۵۰۸ نفر
تعداد کل اخبار : ۸۴۰,۳۷۷ مورد